Ocena kierowcy - Mazda 323 VI F

Okres użytkowania: 5 lat
Mazda 323 VI F 2.0 TD 90KM 66kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Witam. Posiadam ten samochód od prawie 5 lat i do tej pory przejechałem nim 115 000km więc co nieco mogę o nim powiedzieć. Samochód na liczniku ma 286 000km - lecz prawdziwy przebieg jest o 100 000km większy(dopiero po jakimś czasie po zakupie rozszyfrowałem sprytnie spreparowaną książkę serwisową przez nieuczciwego handlarza. Lecz mimo tych 386 000 km silnik jest w doskonałej kondycji. Zero przedmuchów i po 12 tyś km wylewam dokładnie tyle samo oleju podczas wymiany ile wlałem. Więc silnik naprawdę dobry. Przez 115 000 które zrobiłem miałem tylko 2 małe awarie. Coś z elektryką i rozrusznikiem. Samochód wygodny w długie trasy. Dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów. Bagażnik ok. Bardzo dobre spalanie. Jazda w trasie do prędkości 120/130 to 5l/100km. Teraz minusy. Szybko zużywające się zawieszenie. Już 2 razy robiłem kompletny remont.Wahacze, łączniki, tuleje itd. Samochód bardzo słabo wyciszony. Nie jest wygodny do jazdy miejskiej. Ciężko chodzi układ kierowniczy, jest dość mułowaty. Nie za wygodne siedzenia. Twarde i hałaśliwe plastiki. Jednak biorąc całość samochód wart polecenia. Głownie za bardzo wysoką bezawaryjność, zadowalającą przestrzeń, niskie spalanie i mimo 15 lat ciągle niezły wygląd. Zjeździłem tym samochodem całą Europę, kawałek Azji i zawsze dowiózł mnie do celu więc mimo kilku minusów jakie posiada i tak jestem z niego bardziej niż zadowolony. Aha i trochę chce mi się teraz śmiać jak widzę te samochody w dużej większości na Allegro z przebiegiem 170 000 czyli "niby" takim jak ja kupiłem 5 lat temu. Niestety takie realia. Przed zakupem dobrze sprawdźcie samochód, szczególnie te z importu bo to po prostu w większości wraki.Pozdrawiam.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,6