Ocena kierowcy - Mazda 6 I Sedan

Silnik 1.8 MZR 120KM 88kW
Rok produkcji 2003
Mazda 6 I Sedan 1.8 MZR 120KM 88kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Korozja
Auto oceniam bardzo wysoko, choć jestem wybrednym kierowcą i denerwują mnie niedoskonałości inżynierów. Auto użytkowałem 2 lata, nie miałem z nim większych problemów. Naprawy były robione na bieżąco i obejmowały tylko części eksploatacyjne. Jedyną wadą jest korozja i w tym aucie jest ona wyjątkowo paskudna. Zadbanego egzemplarzu szukałem ponad 6 miesięcy, po zakupie od razu dałem auto do profesjonalnego warsztatu zajmującym się konserwacją i mimo to nic nie pomógło. Rdza wg. mnie siedzi w środku części, a głównie podwozia i mimo starania się wychodzi błyskawicznie. Ten model ewidentnie nie nadaję się na polskie warunki atmosferyczne. Minusem jest również delikatna słyszalna praca plastików kokpitu. Plusy: cichy silnik, dobra skrzynia biegów, komfortowe zawieszenie i wygodne fotele, duża przestrzeń, nowoczesny wygląd, bezawaryjność, niskie spalanie. Auto kupiłbym ponownie tylko jeśli mazda pozbędzie się słabej jakości karoserii i zabezpieczenia antykorozyjnego, które tutaj w ogóle nie ma.
Bez problemu.
Dokładna, nie ciągnie biegów. Krótki skok.
Ok. Przydałby się mniejszy promień skrętu.
Jak wyżej, korozja, jeszcze raz korozja. Sama sylwetka super, czuć, że karoseria jest cienka, przy otarciach bardzo widoczne ślady.
Ok.
Kwestia leży doboru silnika. Ja dobrałem typowo pod oszczędność zużycia paliwa, ale mimo najsłabszej wersji silnikowej, auto było nawet żwawe.
Ok, ale mogło być trochę lepsze.
Dla tego segmentu super.
Wyciszenie ok, ale mogło być jeszcze bardziej cichsze i wspomniany trzask kokpitu.
Typowe usterki eksploatacyjne, akurat w moim egzemplarzu dosyć szybko przepalały się żarówki mijania. Z jednej strony wymiana była banalna, natomiast z drugiej była wymagana interwencja mechanika (rozkręcanie filtru powietrza i czegoś tam jeszcze), ciężki dostęp.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 MZR 120KM 88kW [l/100km]