Ocena kierowcy - Mazda 6 I Sedan

michnik, 14 lat temu
Silnik 2.0 MZR 141KM 104kW
Rok produkcji 2004
Mazda 6 I Sedan 2.0 MZR 141KM 104kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Od zera do 150 w mniej niz 20 sekund...Mmmm. No i ta elastycznosc.
Karoseria : Wiem co i gdzie bedzie trzeba zrobic. Nadkola czesem puchna, itp.
Moim zdaniem auto warte kazdego grosza. Przed zakupem sprawdzilem opinie wszedzie gdzie sie dalo. Myslalem o Mercedesie klasa C, BMW, Toyocie Avensie i kilku innych. Wsyzstkie drogi kierowaly mnie na Mazde. W tej chwili jestem jej szczesliwym posiadaczem. Mimo ze wnetrze to nie Mercedes to lepszego auta nie moglem kupic. Merca kupie na starosc kiedy to bedzie mi wszystko jedno (bedzie sie liczyla tylko klasa i komfort)
Silnik jest mocny i dynamiczny, nie boi sie wysokich obrotow. Manewry takie jak wyprzedzanie, przyspieszanie to sama przyjemnosc. Bez problemu osiaga 100 km/h w mniej niz 10 sekund.
Jak na te moc to wspaniala elastycznosc. Praktycznie jadac 20 km/h mozna smialo wrzucic 3 bieg i bez zadnych szarpniec pociagnie do przodu. Troche twarde przelozenia sprawiaja ze trzeba sie przyzwyczaic do tego auta. Czasem biegi sie dziwnie blokuja i trzeba uzyc wiekszej sily aby wrzucic np. wsteczny.
Mimo ze zawieszenie jest twarde to samochod dzielnie sobie radzi z nierownosciami i mniejszymi dziurami. Znakomicie trzyma sie drogi i pokonuje zakrety przy duzych predkosciach. Nawet na mokrej nawierzchni auto jest \'przyssane\' do asfaltu.
Pewnie to kwestia wprawy ale parkowanie tylem itp. moze sprawic male klopoty na poczatku uzytkowania. Jako ze nie widac przodu maski to rowniez i parkowanie przodem robi sie na wyczucie. Ale to tylko dlatego ze nie mam czujnikow parkowania - poki co.
Wszystko pod reka. Na poczatku nie za bardzo podobal mi sie panel przedni ale przywyklem. Zegary umieszczone tek jak w starych astrach - pewnie tanie w wymianie? W kazdym razie mi to odpowiada.
Nie mialem okazji sprawdzic jeszcze ogrzewania. Klimatyzacja dziala za to rewelacjynie. SZybko i skutecznie. Juz po okolo 10 sekundach dzialania czuje sie zmiane w upalne dni oczywiscie.
Co tu duzo gadac. Przesiadlem sie z Laguny II gdzie przestrzeni bylo jak w autobusie a wygoda jak na jachcie. Samochod po prostu plynal... W Mazdzie jest rownie dobrze. Przestrzeni jest naprawde sporo i mimo ze komfort jest o klase nizszy niz w Lagunie to jest tak jak byc powinno. Z tylu kazdy siedzi bardzo komfortowo a z przodu miejsca w brod. Calosc dopelnia mase schowkow dzieki ktorym wszystko jest pochowane i nie ma sztucznego balaganu.
Mimo ze silnik chodzi tak cicho ze czasem trudno go uslyszec (jak sie jest na zewnatrz) to w srodku slychac czasem mily warkot. Szczegolnie przy wyzszych obrotach. No ale na 5 biegu mozna smialo jechac 150 km/h i obroty sa na tylko 4 tys -- przy 4 tys jest jeszcze cicho. Ogolnie jest dobrze, taka 4 z malym plusem.
Kupowalem co chcialem i teraz tez mam co chce. Spalanie nie jest az takie zle jak na ten silnik. Mozna spokojnie wyciagnac 9 l / 100 km (no ale ja tak nie jezdze...). Srednia u mnie troszke ponizej 10 l. Na wysokich obrotach mozna poszalec nawet do 12l (srednio). Na trasie da rade bez problemu 7l (110 km/h) lub 7,5-8l przy predkosci tak do 120-130 km/h.
Mysle ze nie mozna kupic lepszego auta za te cene. Auto na ktorym zawsze mozna polegac i zawiezie cie tam gdzie chcesz. Dodatkowo z tym silnikiem zawsze bedziesz na czas :-)
Narazie nie musialem jeszcze nic naprawiac. Auto spisuje sie bardzo dobrze. Fakt ze zbliza sie termin przegladu i mysle ze podstawowe rzeczy jak plyny, itp. bede wymienial. Ale to wszystko.
Poki co bez zarzutu. Nawet jesli cos bedzie to czesci sa tanie, znajdzie sie nawet kilka zamiennikow. Tanie mam na mysli dla porownania z autami w tej samej klasie (na Lagune przez 1,5 roku wydalem okolo 5000zl... co jest calkowita zenada... - wlasnie dlatego zmienilem auto).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 141KM 104kW [l/100km]

9,8