Ocena kierowcy - Mazda 6 I Sedan

Kamil, 17 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Rok produkcji 2004
Mazda 6 I Sedan 2.0 MZR-CD 121KM 89kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Bardzo dobra propozycja dla wszystkich-od ludzi z zacieciem sportowym poprzez managerow czy głowy rodziny-zda kazdy egzamin i kosztuje mniej niz BMW. No i z gangsterką sie nie kojarzy :PPolecam nawet wrogom
Bardzo elastyczny diesel, troche głosny przez pierwsze 5 min zanim sie rozgrzeje ale potem to czasem zapomina sie ze to w oggole nie jest benzyna-tylko moc, moment i spalanie zdradzaja ze jest inaczej :)
Biegi wchodzą bardzo gładko i nie mam zadnego problemu z wbijaniem wstecznego-choc niektorzy tutaj na to nieco narzekają
Marzenie-seryjnie ten samochod swietnie sie trzyma nawierzchni a w moim przypadku-z obnizonym i usztywnionym zaiweszeniem to juz wyższa klasa...Do tego kilka układów jak DSC, TCS, EBD i mozna poczuc sie dosc komfortowo i bezpiecznie-nawet na polskich drogach :P
Generalnie dobra widocznosc jednak nie widac konca maski, co czasem moze utrudniac parkowanie niskim osobom(nie mi na szczescie) ale do tylku nie jest najlepiej-jej zgradna obfita pupa swietnie wyglada ale w tym akurat nieco przeszkadza.
Nie ma za wiele o czym tu sie rozpisywac...Wszystko intuicyjnie obslugiwane i pod reką-Z czystym sumieniem daję 5 :)
Dziala cicho i bez zarzutu-dodatkowo szeroka regulacja sily nawiewu i webasto tylko poteguja pelnie szczęścia heh
Z tym nie ma problemów-choc nasza rodzina nie jest amerykanskich gabarytow ale piec niemal doroslych osob podrużuje na miejscach niemal leżących. Nikt nie powinien na to narzekać
Bez wlaczonego systemu Bose, na zimnym silniku Diesla przez kilka sekund nie brzmi to jak symfonia ale wnet sie okazuje ze jest nawet przyjemnie po kilku kilometrach. Mam jeszcze dach spojler, który troche szumi od wiatru przy predkosciach powyzej 180 km/h(oczywiscie tam gdzie wolno tylko;) )
Koszty eksploatacji są atrakcyjne biorąc pod uwage spalanie, bo przy pelnym zaladunku i rozsadnej jezdzie do 130km/h w cyklu mieszanym mozna spokojnie zamknac sie w 5,5 l /100km! A co do przeglądow serwisowych czy gwarancyjnych jest troszke mniej wesolo-ale trzeba myslec przyszlosciowo a nie typowo polsko-bo Mazda odplaca tym, ze przez dluuugi czas nie ma z nią problemów i nie trzeba nic specjalnie drogiego wymieniac. A to jest duzy plus.
Wypada niezle w swojej klasie z tym stosunkiem-za podobna cene mozna np. Renault Lagune diesel kupic a czy jakosc ta sama....?Trzeba w koncu zacząc myslec racjonalnie-raz a porządnie zainwestowac a nie cale zycie użerać sie z tandetą. Ludzie, oprzytomniejce (Ci nieswiadomi oczywiscie) i wybierzcie to, co naprawde daje satysfakcje z uzytkowania> Za kazdym razem, gdy w Mazdzie jestem, pojawia mi sie samoistnie uśmieszek na ustach i nie mam w ogole zamiaru z niej wychodzic...Czy tez tak macie ze swoimi samochodami?Jak nie, to Mazda6 rozwiaze ten problem rychlo i bezbolesnie.
Jak narazie to nic i licze, ze dalej tez tak bedzie ! :)
To samo co wyżej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 121KM 89kW [l/100km]