Ocena kierowcy - Mazda 6 II Hatchback Facelifting

Igor Skrzypczyński, 2 lata temu
Silnik 2.5 MZR 170KM 125kW
Rok produkcji 2012
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda 6 II Hatchback Facelifting 2.5 MZR 170KM 125kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Zrywny i elastyczny. I o dziwo potrafi bardzo mało spalić , zwłaszcza po wprowadzeniu nowego taryfikatora mandatów :-)
Układ elektryczny : Wymagające kalibracji elektryczne wspomaganie kierownicy.
Mam swoją mazdę od nowości. Samochód wyprodukowany w roku 2012 zakupiłem w salonie w Poznaniu na wyprzedaży rocznikowej i modelowej w lutym 2013 roku w bardzo korzystnej cenie. Cena katalogowa 137.500 zł został obniżona na 97500 zł. Auto kupiłem nowiutkie bez przebiegu. Jestem bardzo zadowolony z mazdy. 2,5 litra daje możliwość dynamicznej jazdy ,ale jeżeli się postaram i jeżdżę delikatnie obchodząc się z gazem , to mój rekord minimalnego spalania wyniósł 5,7 litra w cyklu mieszanym. Auto prawie bezawaryjne. Jeszcze podczas okresu 3 letniej gwarancji dwukrotnie wymieniani tarcze hamulcowe przednie , bo się gięły. Po zakończeniu gwarancji zmieniłem na zimmermann sport i po kłopocie. Nieco uciążliwe jest działanie elektryczne serwa , które co dwa lata się rozkalibrowuje i trzeba je ponownie kalibrować w serwisie. Generalnie auto bezawaryjny , godne polecenia , sprawiające dużą frajdę z jazdy. Niestety nowy taryfikator radość tą mocno obniżył....
Elastyczny zwinny , trwały silnik.
Fabryczne koła 18-tki , zmieniłem na 16-stki. Mieszkam w okolicy o bardzo słabych nawierzchniach.Na 16stkach znakomicie sie zachowuje.
Auto skończy w tym roku 10 lat , brak jakichkolwiek oznak korozji.
Dobra widoczność za kierownicą , nieco ograniczona przez masywne słupki. Ale pewnie chodzi o bezpieczeństwo.
Bardzo dobre rozmieszczenie wskaźników
Bardzo dobre.
Z przodu bardzo dużo miejsca. Po maksymalnym cofnięciu fotela przedniego zostaje nieco miejsca na nogi osób dorosłych ,ale o komforcie podróżowania nie można mówić. Ale ja jeżdże sam lub w dwie osoby więc mi to nie przeszkadza.
Doskonałe wyciszenie. Świeżo po zakupie zastanawiałem sie czy silnik jest włączony czy nie , bo tak cicho pracował :-)
Spalanie jest takie , jak kierowca operuje gazem . Auto jest bezawaryjne , więc nie trzeba ciągle go naprawiać , co nie generuje kosztów. Mimo że auto ma juz swoje latach , to staram sie stosować do zaleceń z książki gwarancyjnej , co roku lub co 15 tys km wymieniam olej i filtry i wykonuje inne czynności serwisowe ,ale oczywiście nie w serwisie.
Jak już wspomniał obnizka ceny w promocji rocznikowej i modelowej była ogromna , wynosiła 40.000 zł , wieć auto kupiłem jak za darmo :-) I jestem bardzo zarówno z auta jak i ceny zadowolony.
Dwukrotna wymiana tarcz przednich na gwarancji i wmawianie przez pracowników serwisu , to wynik nieumiejętnej jazdy , były mocno irytujące. Podobnie irytujące sie rozkalibrowujące się elektryczne serwo
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 MZR 170KM 125kW [l/100km]