Ocena kierowcy - Mazda 6 II Hatchback

WoojeK, 14 lat temu
Silnik 2.0 MZR 147KM 108kW
Rok produkcji 2009
Mazda 6 II Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Nie spodziewalem sie, ze sie zakocham w samochodzie... :) W koncu to tylko kawal metalu poskladany w odpowiedni sposob. Jest jednak jedna rzecz, ktora mnie martwi. Od kiedy jezdze tym samochodem, zauwazam sporo kierowcow, ktorzy staraja sie mnie za wszelka cene wyprzedzic, wrecz prowokuja by sie z nimi scigac. Nie lubie tego, dlatego grzecznie przepuszczam ich by sobie pojechali... Sa tez tacy, ktorzy mi sie usuwaja jak do nich podjezdzam z tylu na trasie, dzieki im wielkie za to.
Jak kupowalem samochod, to myslalem o terenowce. Wsiadlem w Mazde i kupilem... choc nie ma ona nic wspolnego z samochodem terenowym. Wystarczylo niewiele by sie zakochac w tym samochodzie....
Zachowuje sie bardzo fajnie, choc frajda rozpoczyna sie przy 4 tys obrotow Bardzo pieknie brzmi, az chce sie go sluchac. W sczegolnosci pieknie sie zachowuje na 3-cim biegu.
Skrzynia dziala nadzwyczaj precyzyjnie, poczatkowo dosc ciezko wchodzily biegi, szczegolnie 5 i 6, ale po 2 tys km sie wszystko poukladalo i teraz jest super. Zmiana biegow w tym samochodzie to przyjemnosc ale w nastepnym chce miec automat... rozleniwilem sie
Zachowuje sie przepieknie, przyznaje zawieszenie jest twardawe, ale to jest wlasnie zaleta tego samochodu. O to wlasnie chodzi w samochodach stylizowanych nieco na sportowe. Jesli ktos twierdzi, ze jest zbyt twarde, to po prostu nie wybral odpowiedniego samochodu dla siebie.
Tutaj ocenie gorzej chociaz konkurencja wcale nie wypada dobrze. Jestem dosc wysoki i podczas skrecania przeszkadza mi lusterko wsteczne oraz slupki przednie. Jezdzilem wczesniej avensisem i tam bylo pod tym katem lepiej ale sam samochod byl wyzszy przez co nie byl tak sportowy. Z tylu trzeba miec czujniki parkowania jak w wiekszosci samochodow
Wszystko na miejscu.
Wlaczam klime, ustawiam 21 stopni i nie zmieniam nic. Ani za ciplo ani za zimno, szyby tez nie paruja. Nie mozna narzekac.
Tak jak wczesniej wspomnialem, jestem wysoki i bez problemow siedam za kierownica odsuwajac siedzenie na maxa i przy tym ustawieniu moge usiasc za soba na tylnym siedzeniu nie tracac komfortu. Na szczescie to glownie ja prowadze :) wiec z tylu siedziec nie musze.
Za wyciszenie daje 5 pomimo tego, ze sa samochody, w ktorych jest ciszej. Dzwiek silnika jest jednak tak piekny, ze az milo go sluchac. Ten brrrrrm jak sie wkreca na obroty potrafi poprawic samopoczucie w najgorszych chwilach. Z zawieszenia nic nie stuka nic nie puka, jest jak trzeba.
Przegladow i napraw nie mialem bo samochodem jezdze dopiero 6 tygodni, o cenach bede mogl napisac za jakis czas, w salonie mi podawali ceny przegladow, ale jak znam zycie i innych dealerow to trzeba to mnozyc zawsze razy 2 co powinno wyjsc przyzwoicie. Przejechalem w tym czasie 7 tys km, wiec juz wiem ile pali. Po Warszawie min. 10.5 l ale typowo 11.5l. W trasie min 7.5 l, typowo 8.5 l. Uwazam, ze nie mam ciezkiej nogi, ale sa tacy, ktorzy twierdza, ze jest zupelnie inaczej...
Jakość kosztuje i jest to bezdyskusyjne. Zawsze, jak cos jest tansze, to w czyms jest gorsze. Mazda nie jest tania, ale nie jest tez specjalnie droga biorac pod uwage wyposazenie jakie sie dostaje na starcie. Dostalem dobra cene i kilka bajerow dodatkowych, jest ok.
Po 6 tygodniach i 7000 km nic sie nie zepsulo, nie moze byc inaczej!
Nic sie nie dzialo

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 147KM 108kW [l/100km]