Ocena kierowcy - Mazda 6 II Hatchback

benio, 15 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Mazda 6 II Hatchback 2.0 MZR-CD 140KM 103kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Auto kupilem w najbogatszej wersji. Porownujac stosunek jakosc-cena do pozostalych konkurentow na rynku (Passat, Avensis, Mondea, Accord) uznalem ze Mazda jest bezkonkurencyjna! Wspaniale auto ktore wystaje z masy szarosci ktora jezdzi po drogach (tez dlatego ze wybralem perlowa biel)
Silnik bardzo cichy i elastyczny.
Precyzyjna aczkolwiek nie chodzi tak plynnie jak np we wloskich autach. Podczas zimy czulem ze szczegolnie \"dwojka\" wchodzila z lekkim oporem. Po rozgrzaniu auta (oraz na wyzszych biegach) problem ustepuje. Ogolnie pozytywnie.... ale 5 punktow nie dam.
Wspaniale trzyma sie drogi. Wszystko bardzo precyzyjnie zestrojone. Auto nawet przy duzych predkosciach (200km/h - na autostradzie w Niemczech wiec bez lamania prawa) zachowuje sie pewnie i stabilnie. Wszelkie nierownosci, koleiny, itp, itd przejezdza pewnie i bez przenoszenia za duzej ilosci drgan do srodka auta.
Bardzo dobra - aczkolwiek polecam auto z czujnikami parkowania przod/tyl. Bez nich (tak mi sie wydaje) parkowanie w miescie na przyslowiowa \"zatoczke\" mogloby byc dosc trudne za wzgledu na gabaryty auta.
Swietnie. Swoja mazda pokonuje duze odleglosci i nie moge narzekac na bol plecow lub przyciski ktorych nie mozna odszukac na panelu. Mi sie podoba i uwazam ze ergonomia jest bez zarzutu.
Samochod mam od listopada wiec moge jedynie powiedziec ze swietnie ogrzewa i odparowuje szyby. Mam podgrzewane fotel co uwazam za absolutna rewelacje (szczegolnie przy skorzanej tapicerce ktora jest bardzo zimna po nocy spedzonej na -10\'C)
Wracalem w 4 osoby z Austrii + tony bagazu. Wszystko udalo sie upchnac tak ze kazdy z pasazerow dysponowal miejscem na nogi i wszystkim (mam nadzieje) bylo wygodnie.
Jadac na narty nastawilem tempomat na 180km/h (Niemcy, wschodnie landy, pusta autostrada) - w aucie bylo caly czas komfortowo i mozna bylo prowadzic rozmowe bez krzyczenia na siebie. Uwazama ze wyciszenie jest bardzo dobre.
Moja Mazda spalila okolo 8L/100km podczas podrozy do Austrii (pelen zaladunek, bardzo szybka jazda, zimowe opony). Srednio pali okolo 7/100 - dealer \"obiecal\" mi ze spalanie spadnie wraz z przebiegiem (wg niego magicznym przebiegiem jest 10000km.... zobaczymy). Ogolnie jest ok, aczkolwiek daleko mi do deklarowanego katalogowego spalania - 5.6L/100km
Bardzo dobrze.
Na poczatku slyszalem trzaski zza tylnej kanapy. Te ustaly \"samoistnie\" po tygodniu. Cala reszta trzyma sie swietnie.
Brak. Nie sa spodziewane :-)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 140KM 103kW [l/100km]

6,9