Ocena kierowcy - Mazda 6 II Hatchback

Tomaszek, 11 lat temu
Silnik 2.2 MZR-CD 163KM 120kW
Rok produkcji 2010
Mazda 6 II Hatchback 2.2 MZR-CD 163KM 120kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik wrecz zaprasza do JAZDY.
Dlaczego Mazda 6. Trudno szukac auta totalnie bezawaryjnego (jakimi sa JAPONCZYKI Mazda i Toyota, troche jeszcze Honda) z polaczeniem przestronnosci i dynamicznego prowadzenia (bo Toyotki to flaki) i to ładnego i w rozsadnej cenie. Honda ciasna i droga, Toyota dla emeryta, Nissan i Mitsubishi nie maja odpowiedniego modelu w klasie D, SUbaru ceny z choinki :) i to by bylo na tyle japonczykow. Jedyny konkurent to Passat, ewentualnie Insignia. Niestety bezawaryjnoscia dalego odbiegajace od Japonczykow, potwierdzaja to WSZYSTKIE testy. A auta premium (Audi,Merc,BMW,Volvo/inne) maja ceny z sufitu za lepszy plastik/tapicerke nie mowiac o horrendalnych cenach w serwisie (doją klientów na potęgę). Reszta to auta na F i Wlosko-francusko-niemiecko-amerykansie mariaże, nie dla mnie :) Ja potrzebuje miec auto na trasie, nie w serwisie.
majstersztyk, pali 6,5 litra a jest bardzo mocny i szybki, mialem juz wiele diesli i TEN silnik jest najlepszy jaki mialem, ma fajny pomruk i ciąg lepszy niz TDI cy HDI-tdci. Zaloze sie rowniez, ze najlepsza bezawaryjnosc i bezobslugowosc (bo mialem juz Mazdy, a tu nie ma wymiany rozdzadu bo jest lancuch, itp itd)
krotkie sportowe przelozenia i precyzja
Test Motoru mowi wszystko - najlepiej prowadzacy sie \"sportowo\" kombiak klasy D, 2. miejsce zajal Passat (czyli zawiecha A4). Potem dlugo nic (pewnie BMW jeszcze by weszlo w gre ale nie bylo go w tescie). Z poprzednich Mazd wiem, ze bedzie milo i tanio bo bezobslugowo :)
5 choc akurat juz jestem przyzwyczajony do Mazdy
5, masa przestrzeni, jak w Mondeo i Passacie.
II generacja Mazdy 6 zrobila spory postep w wyciszeniu, jest bardzo milo i przytulnie nawet przy 200 km/h. (to rowniez kwestia opon i asfaltu ktorym sie jedzie)
krotko mam to auto ale mialem juz Mazde 6 ktora byla totalnie bezawaryjna (stad zakup nastepnej M6)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 MZR-CD 163KM 120kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Mazda 6 II Hatchback 2.2 MZR-CD 163KM 120kW