Ocena kierowcy - Mazda 6 II Kombi

Silnik 1.8 MZR 120KM 88kW
Rok produkcji 2008
Mazda 6 II Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : komfortowa jazda
Z uwagi na powyższ bardzo przeciętnie
zbyt mała moc silnika do cięzaru auta
bardzo dobrze na zakretach
bez uwag
bardzo dobrze rozplanowany srodek
jest ok
bez uwag
przy duzych obrotach trochę głosny
dałem dobrze ale z minusem
jw. serwis bardzo drogi
niestety przecietnie, wymiana tarcz hamulcowych, relingów ( pękał lakier ), polpitu sterowania szybami i lusterkami
Samoistny wystrzał poduszek powietrznych. W lipcu br., wyjechałem wraz z rodziną ( żona i 3 dzieci ) na wakacje swoją 3 letnią Mazdą 6. Gdzieś za Neapolem doszło do niekontrolowaneg o wystrzału prawych i lewych kurtyn oraz poduszek w fotelach. Tylko dlatego, że skierowano mnie objazdem nie jechałem autostradą z normalną predkością. Zapewne doszło by do tragedii a tak żona doznała \" tylko \" obrażen ramienia. Samochód był 12 dni po gwarancji, był serwisowany choć nie w Mazda Polska ale zgodnie GVO. Przed wyjazdem przeszedł serwis OT-80 tys. więc był sprawny. Sądziłem, że Mazda Polska będzie czuła się odpowiedzialna za swoje wyroby a zwłaszcza będzie chciała gruntownie zbadać części i cokolwiek przeprosi za doznane wrażenia. Sądziłem, że poduszki powietrzne choć kilka dni po gwarancji winny być dożywotnio sprawne a nie potencjalnie zabijać. Oczywiście wyszło jak zawsze - skupiono się głównie na szukaniu mojej winy tak by pozbyć się odpowiedzialnośc i i jak najmniej zapłacić. Stwierdzili, że dokumentacja serwisu jest niepełna - nikt niestety nawet nie poprosioł o jej ewentuale uzupełnienie i że do eksplozji poduszek mogła przyczynić się instalacja gazowa. Wpływ instalacji gazowej na zdarzenie określony został na podstawie wpisu do dowodu rej. bez ogledzin instalacji, danych technicznych, homotogacji, zgodności montażu z zaleceniami producenta. Mam instalecję Stella OBD. Po długiej korespondencji stwierdzam, że Mazda Polska nie jest wcale zainteresowana zbadaniem przyczyny tego niebezpiecznego zdarzenia a hasło Mazda Polska \"bezpieczne miejsce dla całej rodziny” jest pustym sloganem. Dodam, że w ramach gestu handlowego zaproponowali mi zrefundowanie naprawy w 30% przy calkowitym koszcie naprawy 18.000 tys. złotych. Nie muszę dodawać, że odmówiłem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 MZR 120KM 88kW [l/100km]

9,2