Ocena kierowcy - Mazda 6 II Sedan

Silnik 1.8 MZR 120KM 88kW
Rok produkcji 2009
Mazda 6 II Sedan 1.8 MZR 120KM 88kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo przyjemne i komfortowe
To jest japoniec z krwi i kości, Ładnie wygląda z boku i tyłu. Przód mi się osobiście mniej podoba, ale to kwestia gustu. Bardzo wygodny i jeden z moich pasażerów posiadacz nowego mercedesa e diesel po przejechaniu się stwierdził, że cicho wygodnie dużo miejsca , szkoda że nie ma wentylowanych foteli i dwustrefowej klimatyzacji... przesada ale jest bardzo dobrze
Tylko 4 bo to trochę za słaba moc jak na takie gabaryty. Delikatnie mułowaty. Jednak bardzo cichy i spokojny, plus - w mieście przy spokojnej jeździe bez korków daje radę poniżej 10 l.
Dlaczego tylko 4 ? Bo brakuje 6 biegu tak powyżej 120 km, na pewno oszczędziłby dobre 0,5l na 100 km. W mojej po 41 tysiącach padł uszczelniacz , wymieniony na gwarancji , jedno jak ktoś kupuje używaną warto to sprawdzić
Miałem kupić mondeo albo hondę accord. Wybór padł na Mazdę, gdyż jest bardziej komfortowa, nie przenosi poprzecznych nierówności jak dwa pozostałe, nie wybija plomb w zębach na naszych drogach jak mondeo. Jednak jest trochę podsterowna w ciasnych szybkich skrętach (\"szybkie ronda\" :)) ale delikatna kontra pozwala na opanowanie. SUPER ELEKTRYCZNE WSPOMAGANIE!
Z przodu dobrze z tyłu źle, wyjście - czujniki przód tył wtedy doskonale. Niestety tylna szyba paruje, oj lubi parować
Deska bardzo dobra, wszystko na miejscu, mało pokręteł przycisków i innych zbędnych pierdów. Szału nie ma , bardziej podoba mi się deska z poprzedniej szóstki. Jednak nie ma się do czego przyczepić, no może z wyjątkiem radia i jego obsługi. Naprawdę można prościej- odkrył to ford...
Dobrze i tyle, szybko ściąga parę , szybko się nagrzewa. A ogrzewanie foteli pierwsza klasa. Drobna wada latem to gorzej ochładzany tył. Brakuje nawiewu z podłokietnika, lub z bocznych słupków jak w volvo s60.
Dużo miejsca jak na te gabaryty, wygodnie z przodu i tyłu , nie lubię zagłówków z tyłu - bo trzeba je wysunąć zanim się usiądzie bu było wygodnie. Dla kierowcy - wszystko pod ręką z wyjątkiem części przycisków radia...
Cicho nie stuka nie puka, silnik bardzo cichy.
No i, tu moim zdaniem dramat. Pomijam że wyniki fabryczne chyba pochodzą z testów w warunkach nieważkości i ograniczonego tarcia. Dla mnie za dużo przy normalnej dynamicznej jeździe i potem staniu... w korkach. Zaskoczeniem są ceny przeglądów, po uzyskaniu rabatu, po zakupie chlapaczy i wycieraczek, za III przegląd wraz z klimą zapłaciłem w ASO 900 zł ? Źle?
Szukałem 1. mondeo- fajny ale twardy i za dużo elektroniki, co w wykonaniu forda oznacza kłopoty. Benzynowe silniki średnie, diesle awaryjne - coż choć poczekam jeszcze 2 lata i popatrzymy na ecobosty 2. accorda - stylowo drogo... choć ergonomiczny 3. avensis - kicha Mazda tak przez przypadek ale zachwyciła mnie od pierwszego spotkania - no i japoniec, z Hiroszimy
Nic nie trzeszczy nic nie puka. Po dwóch dniach stania na mrozie poskrzypiał fotel. Ogrzał się nie skrzypiał. Nie psuje się i tyle. Wbrew pozorom wybór 1.8 która jaest sprawdzona i niewyżyłowana daje największy plus - zero problemów
Jedynie wymiana na gwarancji uszczelniacza - po prostu nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 MZR 120KM 88kW [l/100km]

9,7