Ocena kierowcy - Mazda 6 II Sedan

Robert, 11 lat temu
Silnik 2.5 MZR 170KM 125kW
Rok produkcji 2008
Mazda 6 II Sedan 2.5 MZR 170KM 125kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : jeśli stać was na benzyne i macie dość diesla (koszty) polecam - idzie jak diesel tylko lepiej :)
Jestem pozytywnie zaskoczony. Chciałem kupić insignie, wybrałem mazdę. Czytałem opinie mazdy na tym forum i zwłaszcza jedna przykuła moją uwagę - bardzo negatywna- ja nie mogę się doszukać takich wad w mojej maździe (może poza jednej). Polecam każdemu. Ma świetny wygląd, przestronne wnętrze i bardzo fajne gadżety np. sterowanie klimatyzacją z kierownicy. Zainteresowanych namawiam na jazdę próbna
Silnik to największa zaleta tej mazdy. Poprzednio jeździłem dieslem i jestem zaskoczony, że mimo niewielkiej mocy w stosunku do pojemności, silnik potrafi fajnie \"ciągnąć od dołu\". od 2000 obrotów jedzie bezproblemowo, na 6 biegu przy 100km/h można bezproblemowo przyspieszać. Fajny dźwięk silnika i naprawdę fajnie rozwija moc.
Skrzynia jest fantastyczna. Bardzo krótko zestopniowana - bardzo precyzyjna. Jedynym mankamentem jest ciężka praca przy minusowych temp. przez pierwsze 2min. Bardzo krótkie \"drogi prowadzenia\" między przełożeniami. Najlepszy manual w moim życiu.
Układ jezdny pasuje do sportowego wyglądu mazdy. Jest twardy (nieprzesadnie), niestety zawieszenie pracuje dość głośno i auto ma ogólną tendencje do podsterowności (zwłaszcza gdy popada, wyjście z zakrętu bądź z ronda skutkuje włączonym esp - choć może to być częściowa nie najlepszych opon na deszcz). Ogólnie 4.
widoczność jak w większości aut klasy średniej - dla mnie ok. Wersja sedan więc widok do tyłu ograniczony. do przodu i na boki jest ok.
wygodna pozycja za kierownicą, duży zakres regulacji kierownicy i fotela, Tylko jakby konsola środkowa trochę za daleko - żeby włączyć niektóre przyciski na desce trzeba oderwać plecy od oparcia, ale może niżsi, z fotelem bliżej deski nie mają tego problemu. Wszystko na swoim miejscu, przemyślane, może poza funkcją utawienia godz. w zegarku (bez instrukcji nie ma opcji :)
klima super, ogrzewanie super. dwustrefowa automatyczna działa szybko i poprawnie.
Przestrzeń dla kierowcy super - jestem wysoki i mieszczę się bez problemów. Z tyłu jeszcze nikt nie narzekał :)Dla porównania, Lexus is i peugeot 407 z przestrzenią są jakby o klase niżej. Fotele wygodne - mogłyby mieć tylko lepsze pdparcie na boki.
Jeśli chodzi o silnik to wyciszenie super, natomiast przy wyższych prędkościach może być \"dokuczliwe\" szum wiatru.
Spalanie zależy od stylu jazdy (Ameryki nie odkryłem). U mnie średnie to 10l. Jeżdżę głównie po mieście, do pracy mam 4 km - w takich warunkach praca-dom dom-sklep itd pali 14l na trasie można zejść do 7,5l (choć pewnie są i tacy co zejdą do 6 jadąc 80 :)
Kupiłem używany i cenowo \"wygrał\" z insignią.
Awarii brak. lampa ksenonowa wymieniona na gwarancji, mimo, że gwarancja upłynęła 2 lata temu. tylko części eksploatacyjne - klocki oleje i akumulator
ZERO

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 MZR 170KM 125kW [l/100km]