Ocena kierowcy - Mazda 6 III Sport Kombi Facelifting 2018

AS, 4 lata temu
Silnik 2.0 Skyactiv-G 165KM 121kW
Rok produkcji 2018
Mazda 6 III Sport Kombi Facelifting 2018 2.0 Skyactiv-G 165KM 121kW od 2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfort jazdy.
Silnik : Dynamiczny
Karoseria : Delikatny lakier podatny na uszkodzenia od kamyków.
Inne : Mechanizmy lusterek.
Świetne auto, ale nie bez mankamentów. Posiadam w kolorze RED SOUL CRYSTAL w wersji SKYPASSION. Po przyjeździe do salonu pomimo tego, że nie chciałem kupić czerwonego, po pół minuty zmieniłem zdanie. Od tej wersji zmienili delikatnie kolor na zdecydowanie lepszy. Po jeździe próbnej byłem zachwycony tym samochodem. Prowadzi się świetnie, systemy bezpieczeństwa na duży pozytyw. Agresywna sylwetka i świetny wygląd zewnątrz jak i wewnątrz, wyróżnia się na tle innych samochodów. Android auto w tym samochodzie to dla mnie spore rozczarowanie (niestety nie jest wspierany w PL). Google maps, Replaio radio, działają bez zastrzeżeń. Wybieranie numerów z książki telefonicznej tragedia. O Applecar nie testowałem. Szkoda, że google maps nie współpracuje z HUD nawigacji. Janosik bez możliwości przeniesienia na monitor.
Dynamiczny, lubi wysokie obroty. Szkoda, że w wersji 2,5 nie występuje manual, bo raczej wybrałbym tę wersję.
Bez zastrzeżeń, krótkie przełożenia.
Doskonale trzyma się nawierzchni.
Lakier bardzo ładny, ale również bardzo delikatny. Przy nowym samochodzie jak dla mnie obowiązkowa pozycja to powłoka ceramiczna, którą mam pierwszy raz na samochodzie, ale robi różnicę w późniejszym utrzymaniu samochodu. Polecam
Ok. W trybie parkowania świetny widok samochodu z góry. Natomiast kamerki przód i tył słabe i tu rozczarowanie. W tych czasach opcja HD to już jest moim zdaniem absolutne minimum.
Przy takim silniku jak 2.0 spalanie jest mniejsze niż zakładałem. Więc miłe zaskoczenie. Natomiast dane katalogowe nieosiągalne.
Ok. Brakuje mi opcji grzania szyba + nadmuch góra.
Sporo miejsca, jak dla mnie bez zastrzeżeń. Jeśli chodzi o bagażnik to tylko wersja kombi. W sedanie duży bagażnik natomiast nic sporego nie da się przewieźć.
Powyżej 140km/h jest już nieco uciążliwe.
Jak na ten silnik 2.0 super.
Ok.
Pomimo tego, że w salonie zapewniali mnie, że mankament już jest w tej wersji rozwiązany przez Mazdę nadal występuje i to często, mianowicie nie składające się lusterka, kiepskie mechanizmy, które notorycznie się psują. Poza tym nie miałem żądnych problemów póki co.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Skyactiv-G 165KM 121kW [l/100km]