Lista ocen Mazda 626 IV (221) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 205 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maraz84@o2.pl
Hatchback 1.8 90KM 66kW
7 litrów średnio to jeest wartośc śmieszna jak na tę pojemność W trasie jadąc oszczędnie można zejść poniżej 6 . Na autostradzie przy ok 130km/h spalił dokładnie 6,3 ltr !!! Miasto to ok 8 ltr. Ceny części nie przyprawiaja o ból głowy, nie jest to co prawda poziom poloneza ale mit o drogich japońskich częściach już dawno nie ma prawa bytu, po za tym części są potrzebne sporadycznie i łatwo dostępne.
~Rave
Sedan 1.8 i 105KM 77kW
Podane przeze mnie spalanie, to ilość LPG, mam instalację IIgen, której do tego modelu nie polecam ( wystarczy jeden strzał i mamy po przepływomierzu, za używany trzeba dać 500-800zł ). Rozrząd - ok 600zł - tylko oryginał amortyzatory - ok 260zł sztuka gumowe elementy zawieszenia- zamienniki nie drogie, ale psują się w oczach. W auto można włożyć majątek, wszystko zależy od stanu auta
~mazdziaszpo
Hatchback 2.0 i 115KM 85kW
Auto duże i swoje waży. Silnik 2.0. Benzyny pali w mieście 10 litrów, na trasie 7-8 litrów. Lpg pali w mieście 11-12, a w trasie 9-10. Auto jest niezawodne. Jeśli na czas dostaje wszystkie materiały eksploatacyjne to nie robi żadnych niespodzianek. Nigdy nie staniesz w środku lasu i nie będziesz się zastanawiać co robić. Zawsze dojedziesz do celu. Ceny części nie są wysokie.
~kiler00718
Hatchback 2.0 i 115KM 85kW
tu mazda się nie popisała mały taki smok z niej w mieście średnio 10l w trasie spada do 8l na 100km przegląd jak wszędzie 100zł a naprawy cóż ... powiem tak kupiłem pojazd w stanie tragicznym praktycznie zrobiłem generalny remont silnika ale nie warto inwestować w podróby które tańsze są o ok 15-20% mnie na oryginalnych częściach wyniosło razem z robocizną 3700zł
~krzysiek
Hatchback 2.0 D GLX Comprex 75KM 55kW
Poniewaz regularnie uzywam serwisu http://moto-notes.com do rejestrowania wydatkow na paliwo i sprawdzania statystyk zuzycia paliwa, wiec smialo moge rzec, ze jak na tak duze auto i badz co badz juz stare (ma 12 lat), jest ono ekonomiczne. Najnizsze osiagniete spalanie na trasie to 6,1 l/100km. Natomiast jazda mieszana oscyluje w granicach nieco powyzej 7 l/100km
~Grzegorz
Hatchback 1.8 90KM 66kW
zużycie paliwa na trasie ostatnio wzrosło i przy spokojnej jeżdzie ok 110 - 7,8 do 8,1. Ceny przegłądów do przyjęcia. Auto się niepsuje. Zawieszenie bez stuków, luzów nie było naprawiane. Wszystko oryginalne. Wymienioałem tylko tarcze hamulcowe. Sprzęgło niewymieniane, ale zaczyna źle amortyzować przy gwałtownym ruszaniu. Wymiana z dociskiem i łożyskiem możliwa do 700zł.
~Jacek S
Hatchback 2.5 24V 165KM 121kW
Pali dużo, ale jak na taki silnik to nie jest źle, wychodzi ok. 11-13 litrów w mieście, i to jest automat. Spodziewałem się nawet więcej. Kiedyś miałem Mondeo 2.0 w automacie i palił tyle samo, albo i więcej, a był wyraźnie słabszy. Ceny części zaskakująco niskie i łatwo dostępne, oczywiście zamienniki w necie, ale jakość zadowalająca.
~Jacek S
Hatchback 2.5 24V 165KM 121kW
~bogus_25@tlen.pl
Hatchback 2.0 D GLX Comprex 75KM 55kW
Nie jest to rekordzista, ale oszczędności w stosunku do konkurencji rosną wraz z każdym przejechanym kilometrem. Należy się pogodzić z faktem, iż samochody z rodowodem VW są oszczędniejsze w zużyciu paliwa, jednak zadbana mazda wymaga minimalnych nakładów na naprawy (które wbrew pozorom mogą szybko dokuczyć właścicielowi i pochłonąć sporo pieniędzy).

Usterki Mazda 626 IV

Mazda 626 IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Karol K.
Sedan 2.0 D GLX Comprex 75KM 55kW
Ekonomiczność Mazdy 626 jest zaskakująca, czasem się wydaje że już dawno nie powinno być paliwa a autko wciąż jeździ :). Mój styl jazdy jest dość wymagający dla samochodu więc zużycie paliwa automatycznie wzrasta. Ale przy spokojnej jeździe jest niewielkie. Części Mazdy mają sporo zamienników, więc znajdzie się coś na każdą kieszeń.