Ocena kierowcy - Mazda 626 V Hatchback

Grzesiek, 11 lat temu
Rok produkcji 1998
Mazda 626 V Hatchback 2.0 115KM 85kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność, przestrzeń w środku, pojemność bagażnika :)
Karoseria : lekka korozja na tylnich nadkolach
Autko godne polecenia i warte swojej ceny, jak sie on nie dba to ona potrafi odwdzięczyć sie przyjemnością jazdy, w miare ekonomicze ale co najważniejsze nie zawodne, ja swój egzemplaz przywiozłem osobiscie z Niemiec wybierałem go pod siebie dbam o niego jak o członka rodziny :) teraz z bólem chce go sprzedać ale chce go wymienić na nowszy model i zastanawiam sie nad kupnem mazdy 6 bo moja 626 nigdy mnie nie zawiodła a zrobiłęm nią przez trzy lata 80 tyś kilometrów
Silnik o mocy 115 KM jest jak dla mnie trochę za słaby i często muszę wkręcać moja Madzię na wyższe obroty ale powiem ze nawet tu lubię :) Z samym silnikiem nie małem nigdy poważnych problemów, jedyne co mnie czasem denerwowało to kiepskie odpalanie w zimie przy temp minus 20 stopniach a mój poprzedni samochód odpalał bezproblemu nawet przy minus 30 stopniach, a nie wiem czy mazda by tak z łatwością odpaliła
Tutaj śmiało mogę postawić 5 bez żadnych zastrzezeń, biegi wchodzą czysto i bez zgrzytów
Jedynym moim zastrzezeniem jest to, ze zadaża sie oczywiście jak sie dość szybko wchodzi w rondo to potrafi zarzucić tyłem, a np innymi samochodami jakimi jeździłem przy tej samej prędkości takie zachowanie nie mało miejsca
Widoczność nie jest najgorsza ale czasem trzeba sie trochę wychylić, lecz smiało mogę postawić 4
Tutaj śmiało mogę postawić 5 :) wszystko jest pod reką i nietrzeba odrywac wzroku od toru jazdy aby coś włączyć przełaczyć itp
Tutaj również smiało moge postawić 5 :) latem klima działa doskonale, zimą dość szybko można poczuć ciepło a ogrzewanie szyby i lusterek dzała bardzo dobrze
To chyba moje najwieksze zaskoczenie :) duzo miejsca z przodu jak i z tyłu
Tu można mieć lekkie zastrzeżenia ale mozna to tez tłumaczyć tym ze ktoś poprostu nie dbał o uszczelki bo jak je dobrze nasmarowałem to konfort jazdy znacznie sie poprawił i szumy za okna były dużo mniejsze
Jak ktoś chce i potrafi jeździć ekonomicznie to da się to zrobić, ja jak jeździem na dłuzszch trasach tylko z dziewczyną to potrafiłem zejść do 6,5 litra na 100 km ale to nie przekraczając 120 km na godzinę, tak ogolnie moje średnie spalanie w mieście to ok 10 litrów w cyklu mieszanym to ok 9 litrów, w trasie ok 8 8,5 litra
Niezawodność za taką cenę - rewelacja, to sie po prostu opłaca, ważne aby tylko kupić samochód od kogoś kto o niego dba
U mnie to notoryczne wybijanie elementów gumowych przedniego zawieszenia, lecz to moze przez nasze polskie drogi
Przez trzy lata nie miałem żadnej poważnej usterki

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

10,5