Ocena kierowcy - Mazda 626 V Hatchback

Dalajlama, 9 lat temu
Silnik 2.0 TD 101KM 74kW
Rok produkcji 1999
Mazda 626 V Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Auto posiadam od niedawna, ale juz moge cos o nim powiedziec. Jak na swoje lata prezentuje sie naprawde fajnie. Sylwetka auta jest przyjemna a srodek auta solidnie wykonany i jak na hatchback nie stuka w nim tylna półka z czego jestem happy :) bo nie jednego hatchbacka juz mialem i nie bylo tak cicho. Srodek przyjemny dla oka. Auto jak na diesla ciche i co najważniejsze cieple :) Szybko sie grzeje i w aucie jest cieplutko :) Jak na mazde przystalo to tylne nadkola do poprawek (standard) Trudno dopasowac poduszke pod silnikiem poniewaz do tego modelu, rocznika i silnika jest kilka rodzajow poduszek. Bez dokladnych wymiarow trudno dopasowac ale jest to do ogarniecia.
Jak narazie sprawuje sie super. Nie kopci, nie bierze oleju. Man go nie za dlugo wiec do tej pory jestem zadowolony.
Biegi wchodza plynnie i nie zgrzytaja. jest ok.
Kupilem go z zawieszeniem do drobnego remontu. Cos pukalo i stukalo. Czesci do mazdy nie naleza do najtanszych do tego doliczyc robocizne u mechanika. No tani nie jest... no ale teraz nic nie puka i nie stuka :)
Widocznosc do przodu nie jest zla. Problem moga miec niskie osoby. Za waskie lusterka.
Wyszystko ok. Nie polecam wersji z klimatronikiem.
Ogrzewanie jest super. Jak na diesla szybko sie grzeje i jest cieplo w aucie. Mimo ze auto mam od niedawna to jezdzilem juz takim samochodem z klimatronikiem. Nie polecam. Lepszy jest zwylky nawiew.
Miejsca jest wystarczajaco duzo.
Jak na sielnik diesla jest dosc cicho w aucie.
Częsci dosc drogie.
Jakosc mazdy mowi sama za siebie a auta nie sa juz drogie.
Tu nic nie moge napisec bo za krotko go posiadam i narazie jest ok.
Wymienilem hamulce tylne (tarcze, klocki i reperaturki cylinderkow) Dosc drogie jak na ten rocznik.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 101KM 74kW [l/100km]

6,3