Ocena kierowcy - Mazda 626 V Kombi

Jonas, 10 lat temu
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: 5 lat
Mazda 626 V Kombi 2.0 115KM 85kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik bezawaryjny, bezkolizyjny, elastyczny i oszczędny. Doskonały na trasy.
Karoseria : Mazda od lat ma problemy z korozją, nawet w dużo młodszych modelach.
Mazdę oceniam bardzo dobrze. Posiadam ją już od 5 lat i choć ma przejechane 320 tys.km jest w dalszym ciągu niezawodna. Obawiałem się trochę kupując Mazdę, ale teraz wiem że był to dobry wybór. Oprócz korozji, która atakuje zwłaszcza tylne nadkola oraz słabego wyciszenia nie mam zastrzeżeń do wykonania auta. Materiały wykończeniowe po takim przebiegu wyglądają super i nie trzeszczą. Wyposażenie jest bardzo bogate z zakresu bezpieczeństwa i elektryki. Przestrzeni w środku jest naprawdę dużo jak na kombi przystało. Bagażnik można dodatkowo powiększyć, choć i tak jest on duży. Zawsze jeździłem autami niemieckimi i różnie to z nimi bywało, ale po zakupie Mazdy chyba już przy niej zostanę. Niezawodność tego auta jest zadziwiająca. Mogę śmiało powiedzieć że samochody produkowane te jeszcze w Japonii są bardzo niezawodne, a w szczególności chodzi o elektrykę, z którymi dzisiejsze auta mają bardzo duże problemy.
Silnik jest naprawdę niezawodny, bezkolizyjny i oszczędny
Skrzynia biegów jest precyzyjna
Zawieszenie wytrzymuje duże przebiegi
Jak na kombi super
Wszystko pod ręką.
Klimatyzacja dobrze chłodzi latem, a w zimie jest ciepło.
Tutaj miejsca nie zabraknie nikomu.
Wyciszenie jest przeciętne. Silnika może tak nie słychać przy wyższych prędkościach, jak szum powietrza i kół.
Ten silnik zasługuje na najwyższe noty. Spalanie przy tej pojemności jest naprawdę niskie.
Za tą śmieszną cenę za jaka kupiłem Mazdę, to służy mi bezawaryjnie już 5 lat.
Najwyższa nota w tej kategorii. Raz na rok żarówka z przodu.
Tutaj Mazda też nie ma żadnych poważnych usterek. Oprócz korozji, która nie omija żadnej Mazdy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

7,8