Ocena kierowcy - Mazda 626 V Kombi

pasjonat motoryzacjii., 17 lat temu
Rok produkcji 2000
Mazda 626 V Kombi 2.0 115KM 85kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
auto, perfekcyjne pod względem jakości bardzo trwałe części i porządne wykończenie, po 20000tyś żadnych trzasków w pułce. pali zawsze tak samo, po przejechaniu 50tyś w polsce nie zauważylem zużycia nawet klocków hamulcowych orginalnych japonskich z niemiec jeszcze nie wymieniałem zadnych sladow rdzy. B.dobre światła.
do 14000tyś serwis w niemczech po, w warszawie na pradze z certyfikatem na auta japonskie. W ASO mozna stracic majątek ;), ale auto do 20000tyś 6 lat i dymi po przekriczeniu 5 tyś obr. a poniżej nie daje oznak diesla, dynamika naprawde robi wrażenie po 100km/h generalnie oprócz sewisu i wymiany podstaw serwisowych 0 awarii to niesłychane !! to moja 2 mazda wczesnejsza 1.8 1999r. bez zarzutów także. Widziałem w niemczech diesle z przebiegami 43000tyś km. Jezdzące i trzymające sie b.dobrze z 2000r
krótki drążek, krótki skok, wsteczny mógłby być bardziej spasowany, lecz to kwestia wyczucia.
w dieslu z natury jest sztywniejszy, rama i zawieszenie, poprostu jezdzi jak 4x4, mam usztywnienia, gumy pod amortyzatorami, poprzedni właściciel jezdził na 19´ kołach stąd te gumy. Zdarza się często, że wyprzedzam przy 165 km/h na 1 pasmowej krętej np Vectre GTS na zakręcie ok 40 stopni. robi wrażenie.stuki koncówek drążków normalne po 50tyś po naszych drogach.
b.dobre stanowisko za kierownica spasowane idealnie, i dla niższej osoby jak i wysokiej.
kiedyś miałem passata Vw 1.8 T to miał b.niski współczynnik oporów powietrza, lecz na trasie przy podmuchach, było okropnie, w mazdzie sie tego wogle nie odczówa.
mam kilmę manualna, szczerze oceniam samochód i przyznam, ze powinno lepiej wspógrac klima chłodząca tzn nawiew na front z nawiewem na szybe przednią, z byt mały nawiew na przednią szybę.Rozwiązanie wziąć nawiew na 3 bieg = szum. manualna klima chlodzi b.dobrze. Ogrzewnie także.
bagażnik większy niż w vw przejściówce z 1996r. A ponoc to rekord, chodzi o kombi po drugie ma możliwość suwania kanapy tylnej pod same przednie siedzenia co daje 1/4 większy bagażnik jesli trzeba. z przodu b.dużo miejsca u pasażera schowek wysoko nad kolanami duży plus. Z tyłu auta przy dsuniętych na max siedzeniach przednich z tylu osoby o wzroscie 185cm, maja miejsce nie narzekają, dwa podłokietniki po bokach kanapy.
jak na diesla i przede wszystkim japonczyka tradycyjnie b.cicho, po trasie nie ma uciazliwych szumów.
dla kogoś kto chce jechać dynamicznie śred. spalanie 7.8l dla lekkiej nogi śred. spalanie 6.3l po trasie 5l. po miescie nie przekracza 8l. i tak napisalem górka te w miescie ;).
no napiszę tylko, ze kupiłem ją rok temu za 27tyś pln w tym roku stoją po 28-30 tyś... b.niski spadek wartości auta.
żadnych awarii, auto używanie 12h na dobę. Przez osobę znającą sie na samochodach, podkreślam. To nie przechwalona Toyota ani nissan. To cos Więcej.
przepalenie sie swiecy żarowej przy 180tyś i czujnika temperatury od auto.ssania. Poza tym nic.
Mazda 626 V Kombi