Ocena kierowcy - Mazda 626 V Kombi

arturkornacki@o2.pl, 18 lat temu
Rok produkcji 1998
Mazda 626 V Kombi 2.0 136KM 100kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Nie ma się co czepiać ale gaz to nie jest dobry pomysł, a na benzynie i tak nie jest najgorzej jeśli chodzi o spalanie (przy tych temperaturach zimą np. Ford Fiesta spalał średnio 9,3 l Opel Astra I 9,7 więc 10,3 l i kawał "fury" to super wynik)
Jak na 2l to można powiedzieć, że charakteryzuje się dobrą kulturą pracy, dobrze wkręca się na wysokie obroty, zwłaszcza jak jest rozgrzany, ale jeździłem cichszymi pod maską autami.
Jest super a jak komuś nie wchodzi wsteczny to niech wciśnie sprzęgło do końca.
Świetnie trzyma się drogi, jest dostatecznie twardy na nasze dziury, a mimo to na tyle miękki żeby był wygodny w podrużowaniu. Amortyzatory mam od nowości i mają średnio sprawność od 82% do 86%.
Jedynie z tyłu jest gorzej ale z czujnikiem parkowania nawet "blondynka" lub "Chuck Noris" by sobie poradzili. Duży plus za świetne lusterka boczne.
Bez zarzutu choć jak dla mnie za mało schowków.
Klima [tronic:-)] nieco za bardzo hałasuje ale tylko na nawiewie przedniej szyby.
Nie jest źle. Jam mam fotel i tylną kanapę z podłokietnikami więc jest cool.
Mogło by być lepiej w Mercedesie, Passacie jest ciszej.
Teraz przy -22 st. C spalał w cyklu miejskim 10,3 l benzyny na trasie 8,6 l gazu. Z moją instalacją gazową nie dało się jeździć po mieście na gazie przy takich temperaturach. Co do przeglądów to nie wiem bo nic się nie psuje chyba że trzeba wymienić np. rozrząd+akumulator=950 zł
Japan i niestety ales w nim Japan a my mamy słaby serwis i złotówki
Jak się dba to ma jeździć. Tak mówią i myślę że tak jest.
Pękła obudowa od filtru powietrza cena powala 1750 zł za kawałek plastiku, ale to wina gazu. Używaną obudowę w dobrym stanie kupiłem za 130 zł z nowym filtrem powietrza.
Mazda 626 V Kombi