Ocena kierowcy - Mazda 626 V Kombi

Tomczak, 15 lat temu
Silnik 2.0 TD 101KM 74kW
Rok produkcji 2000
Mazda 626 V Kombi 2.0 TD 101KM 74kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność, komfort, silnik i nierdzewna karoseria oraz wygląd który pasuje do każdego otoczenia.
Miałem do czynienia z paroma samochodami no: Audi 80 B3, Ford Escort MkIII XR3 i Maluch. Ale ta Mazda jest tym samochodem o który mi i rodzinie chodziło i nie zawiodłem się do tej pory na Mazdzie, chyba i tak dalej zostanie.
Na początku muł trochę. Ale po rozgrzaniu i ja się rozchodzi, potrafi wtedy być dynamiczny jak benzyniak z tą samą pojemnością
Czasami nie łapie 1-wszy, i wsteczny. Ale to kwestia wciśnięcia sprzęgła.
Mogę powiedzieć tylko "Bajka". Promień skrętu ma idealny, też nie jest za czuły i nie za toporny.
Z przodu nie ma żadnych martwych punktów, jak niczym akwarium. Ale jak cofa się można mieć na początku problemy z wyczuciem odległości poprzez bagażnik, ale po pewnym czasie się można nauczyć.
Może mam standardową wersję, po pewnym rozejrzeniu się, wiemy co do czego. Oraz jak chodzi o przełanczanie przycisków i takich rzeczy, to wszystko jest pod ręką.
Ogrzewanie jest na dobrym poziomie, ale klimatyzacja pozostawia trochę do życzenia.
Wygodnie się siedzi jako kierowca, zależy to od ustawienia fotela. A z tyłu kanapę tylną osobiście porównuję do tej z Omegi B, tyle że niestety dla dwóch osób.
Na zewnątrz jak i w środku, jest cicho.
Auto jak na Turbo Diesel z centralnym wtryskiem i tą mocą jest nawet ekonomiczny. A jak chodzi o części i naprawy, prawie nic przy nim nic nie robiłem, jedynie dolewam płyny, filtry i takie pierdoły tylko.
Za taką cenę jaką jest, np. 25.000 zł można kupić taniej od np. VW Passata z tego samego rocznika.
Głównie przepalone żarówki i śmierdząca przez pewien czas klimatyzacja.
Jeszcze z tym nie miałem do czynienia, i może się z tym nie spotkam.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 101KM 74kW [l/100km]

Mazda 626 V Kombi