Ocena kierowcy - Mazda 626 V Sedan

fluya@wp.pl, 13 lat temu
Rok produkcji 1998
Mazda 626 V Sedan 1.8 90KM 66kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Pierwsze auto w ktorym nie musze patrzec czy olej ubywa. Cos niesamowitego.
Poczytajcie to co napisałęm poprzednio a bedziecie wiedziec dlaczego.
Przy wlaczonej klimatyzacji troszeczke sie ociaga.
Czasem wydaje mi sie ze dziwnie wsteczny wchodzi.
Prowadzi sie bardzo dobrze.
No co tu duzo pisac.
Miejsce na radio. Konkretnie: W kazdym innym moim aucie przy wbitej 3 lub 5 mogłem opierajac reke na drazku zmiany biegów czy nawet z podlokietnika mozna było operowac radiem. A tutaj musze odrywac reke przez, co nie raz daje za glosno daje muzyke.
Myslalem ze klimatyzacja jest słaba, ale po wymianie filtra kabinowego jest elegancko.
Oceniam tylko z perspektywy kierowcy. W opini osob jezdzacych z tyłu takze jest wygodnie i miejsca nie brakuje.
Z wyciszeniem słabo. Niemcy lepiej wygłuszaja swoje auta. Ale mozna troche zmienic. Jak zmieniałem głosniki to troszeczke wytłumiłem matami wełnianymi.
Zawsze mierze tryb mieszany. I przy normalnej dynamicznej jezdzie wynosi 8L. (50/60 kilometrów to traasa reszta to miasto, wrocław konkretnie a wiec korki). 8 Litrów w takim wypadku to chyba bardzo korzystnie ilniku 1.8 a wlasciwie 1.9 w benzynie. Przeganiajac pojaz po autostradzie 180-190km/h i jezdzie czysto rajdowej po normalnych drogach osiagnalem spalanie troche wiecej niz 10L.
Auto tanie. Tansze niz niemieckie i francuskie odpowiedniki. Jak traficie dobrze utrzymany egzemplarz i regularnie bedziecie zmieje filtry i rozrzad to pojazd was przejezdzi. Widzielam na mazdach typu 6 i 3 korozje na błotnikach lub jej zalazki. A na mojej nic nie ma.
Nic sie jeszcze nie zepsuło.
Nic sie nie zepsuło! Około rok jazdy, ponad 40tys km i zadnej awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

8,4