Ocena kierowcy - Mazda 626 V Sedan

marek, 15 lat temu
Silnik 2.0 TD 101KM 74kW
Rok produkcji 1998
Mazda 626 V Sedan 2.0 TD 101KM 74kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : Oj gnije samochód, sporo pracy trzeba było w to włożyć
Spodziewałem się po samochodzie więcej, zły nie jest jak na swoją cenę (ja go bardzo okazyjnie kupiłem ale musiałem trochę pracy włożyć aby się nadawał do wyjazdu gdziekolwiek żebym nie musiał się wstydzić)
Jeśli chodzi o silnik to jest w miarę, dość elastyczny, przy takiej sobie mocy w stosunku do budy fajnie się nim wyprzedza po załącznieu turbinki
Tutaj też może być
I to jest moje zaskoczenie na minus, myślałem że będzie lepiej a tymczasem samochód czuje każdą nierówność na łatanej drodze co w tej klasie samochodu nie powinno się dziać, na trasie bajka
Przód wspaniale boki tez w miarę ale tył nie bardzo, droga też jest ładnie doświetlona lampami w nocy
niby wszystko OK ale do climatronika za daleko;) (no i ten cholerny schowek pośrodku konsoli nad radiem, kto do jasnej cholery to wymyślił), super sprawa to podłokietnik, a reszta standardowo jak to w japońcach
ogrzewanie spoko, natomiast wielki minus dla filtrów przeciwpyłkochych, nieregóralnie czyszczony lub wymieniany potrafi wkórwić niemiłosiernie gdy szyby parują jak szalone (jedyne wyjście to włączyć klimatyzację)
autobus jak sie patrzy, sam mam 192 cm wzrostu i z przodu i tyłu mam miejsca od groma
No sorki ale ten samochód mnie załamał jeśli chodzi o wyciszenie TD, jest stanowczo za głośny na zimnym silniku potem to się trochę wycisza ale w porównaniu np z primerą w dieslu to ma mazda zaległości i to spore
trasa 5l mieszana jazda 5.5l miasto około 6 z klimą właczoną trzeba litr doliczyć. Części w większości to wszystko jest na allegro, padają stabilizatory i samochód no co tu dużo mówić poprostu gnije
jest tani jak barszcz, następna będzie szóstka:)
w porównaniu z starszą mazdą którą ma ojciec to nowsza gorzej wypada, tyle że moja ma już swoje przejechane ale na diesla hmmm... no i musze wziąć pod uwagę że kupiłem samochód strasznie zaniedbany, dopiero teraz przejrzał na oczy
wymiana półośki i szykuje się wymiana maglownicy
Mazda 626 V Sedan