Ocena kierowcy - Mazda CX-3 Crossover

Michał, 6 lat temu
Silnik 2.0 SKY-G 120KM 88kW
Rok produkcji 2016
Mazda CX-3 Crossover 2.0 SKY-G 120KM 88kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Auto wpada w oko, nieprzekombinowane, tradycyjna "wajcha" hamulca ręcznego, bez turbiny, wszystko pod ręką, silnik pali 7 litrów benzyny niezależnie od tego czy jest to miasto czy trasa, trochę mały bagażnik, ale to był kompromis między jakością, osiągami, funkcjonalnością i wygodą.
Przed zakupem przetestowałem kilka marek Opel, Renault, Fiat, po jeździe testowej Mazdą wybór był oczywisty, normalny silnik bez turbiny, hamulca elektrycznego tylko tradycyjna dźwignia , ciekawy wygląd, rozsądna cena.
Silnik jest jego mocną stroną, 120 KM bez turbo daje radę, i zużycie paliwa 7 litrów - rewelacja (90% trasy to miasto), na autostradzie, trasa nad morze 140 - 160 km/h średnie spalanie 7 litrów i to mi się podoba w tym aucie, poprzednia Altea 6.7 litra oleju napędowego.
Kłopoty z wrzucaniem biegów - skrzynia manualna, szczególnie 1, czasami trzeba jeszcze raz wcisnąć sprzęgło i wtedy zatrybi, irytuje to gdy trzeba zebrać się ze skrzyżowania a jedynka nie wchodzi od razu.
Brak większych uwag, dla mnie zawieszenie trochę za sztywne. CX3 jest trochę wyższe, więc przy wyższych prędkościach trzeba wziąć potrawkę na podmuchy wiatru,
Wygodne auto na równej drodze, na nierównościach twarde zawieszenie.
Szukałem auta do którego łatwo będzie się wsiadać i wysiadać, dlatego wybór padł na Crossovera CX3. Brat ma citroena C5 III, komfort rewelacja, ale wysiadanie z tego auta to dramat
Wszystko OK,klima daje radę.
Auto skrojone pod niskich Azjatów, przy 186 cm wzrostu pasażer z tyłu nie ma miejsca na nogi, ogólnie dobry wybór dla rodziny 2+1. Z przodu można się odnaleźć, z tyłu ciasno.
Bardzo dobre, po przesiadce z diesla różnica ogromna. Czasem zastanawiam się czy silnik pracuje.
Wszystko pod ręką, nie trzeba zbyt długo przyzwyczajać się do Japończyka po przesiadce z auta grupy VW. Koszty utrzymania to tylko zakup paliwa i płynu do spryskiwaczy, 7 litrów benzyny na 100 km to dla mnie rewelacja :)
Jakość wykonania naprawdę zaskakuje, duży plus.
Brak, w końcu od nowego samochodu właśnie tego oczekiwałem, trochę drażni działanie i-stop szczególnie w korkach, ale można to wyłączyć
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKY-G 120KM 88kW [l/100km]