Ocena kierowcy - Mazda CX-3 Crossover

Kacper, 4 lata temu
Silnik 2.0 SKY-G 120KM 88kW
Rok produkcji 2017
Mazda CX-3 Crossover 2.0 SKY-G 120KM 88kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : świetny, dynamiczny, cichy.
Układ elektryczny : zdychające lusterka od strony kierowcy, zdychające czujniki obrotu koła tył.
świetny silnik, świetne prowadzenie, piękny wygląd, ale autko jak każde, posiada wady: pomijając niewiele miejsca i mały bagażnik, auto ma wadliwy system sterowania lusterka od strony kierowcy - padł raz w ramach gwarancji - wymienili, ale po gwarancji padł drugi raz, więc zakładam że to po prostu wadliwy mechanizm i ile razy by go nie wymieniać to po pewnym niedługim czasie zdechnie ponownie, odchodzące obicie kierownicy - po 3 latach normalnego użytkowania, kierownica jest tak samo obdrapana z okładziny jak u mojego kolegi w 20 letnim bmw - mazda ustosunkowała się pozytywnie i wymieniła za 100 zł kosztów własnych właściciela - reszta na koszt mazdy. poza tym zdechł czujnik obrotu koła tył, ale po wymianie wszystko ok. kolejnym mankamentem / wadą konstrukcyjną jest syf zbierający się po tylnymi drzwiami. a tak poza tym to zero problemów, bardzo ładne wnętrze, wspaniale się prowadzi i wygląda jak żadne inne ; ). ps. aha ... nie polecam firmowego bagażnika dachowego - oprócz tego że jest bardzo designerski i piękny, a auto wygląda z nim założonym ślicznie, to jest porażką ... już przy prędkościach ponad 70km/h hałas w kabinie jest spory - jakaś wtopa z opływem powietrza - na alledrogo są tańsze zamienniki, z dużo lepszą aerodynamiką.
świetny silnik bez "wodotrysków" i przerostu formy nad treścią ... 2.0 w tak małym aucie naprawdę daje radę i dużą przyjemność z jazdy.
bez uwag.
jeszcze nie wiem bo za mało czasu upłynęło, ale daję 4 bo znam mazdy ... miałem 6tkę i blachy były porażką, a po 12 latach nadkola miały dziury, ale tutaj pozostaje mi mieć nadzieję, że zapewnienia producenta o poprawie tej sytuacji ( nadkola są z tworzywa ) są prawdziwe. mazda 6 była wspaniałym samochodem z dupnymi blachami - mam nadzieję, że teraz będzie lepiej ; )

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKY-G 120KM 88kW [l/100km]

7,7