Ocena kierowcy - Mazda CX-60

Maksymilian, 7 miesięcy temu
Silnik 2.5 e-Skyactiv 328KM 241kW
Rok produkcji 2022
Mazda CX-60 2.5 e-Skyactiv 328KM 241kW od 2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Kultura pracy benzyny oraz moc i przyspieszenie z połączenia z silnikiem elektrycznym
Inne : Jakość wykończenia wnętrza i wyposażenie w tej cenie
Karoseria : Obłędny wygląd,
Silnik : We wczesnej fazie użytkowania pokazujący się błąd komputera i napędu, usunięty po aktulizacji w ASO
Po 8 miesiącach z CX60 PHEV Homura w czerwieni . Krótko mówiąc jestem ZADOWOLONY. Dobre prowadzenie na długiej trasie i dynamiczne na zakrętach. Niesamowita moc i przyspieszenie. Sylwetka, na którą miło patrzę codziennie rano wychodząc do pracy Dużo miejsca i komfortowo w środku, szczególnie z przodu. Zaskakująca jakość materiałów, dobre spasowanie, gustowne wnętrze. Powiem SUPER, stałem się fanem.
Mam PHEV’a, ale rzadko korzystam z samego trybu silnika elektrycznego, częściej z benzyny i doładowywania - „boostowania” elektrykiem. Wybór był podyktowanuy jednak zamiłowaniem do kultury i cichości pracy benzyny, wspartej mocą elektryka. Tryb elektryczny sprawdza się, gdy odwozimy rano dziecko do przedszkola, wtedy w obie strony na EV.
Skrzynia biegów, ośmiostopniowa jak dla mnie działa super. We wcześniejszych automatach posługiwałem się łopatkami przy kierownicy do szybkiej redukcji biegów, tutaj nie ma takiej potrzeby. Redukcja jest szybka i odpowiednio duża zależnie od potrzeby i stopnia wciśnięcia gazu.
Jestem zadowolony. Zaskoczony byłem jak dobrze się ją prowadzi na krętych drogach i że naprawdę dobrze "siedzi w zakręcie". Dobry promień skrętu, zawracanie na trzy na wąskiej uliczce pod przedszkolem nie jest problemem
Co tu pisać, stałem się fanem Mazdy i cieszę się ilekroć widzę swój samochód wchodząc do garażu. Długa maska, sportowa sylwetka pomimo dużych wymiarów. Piekna i tyle.
OK. nie mam uwag
Kilka udogodnień jak bezprzewodowy android auto, bardzo wygodne pokrętło sterowania w konsoli między kierowcą a pasażerem, które na tyle intuicyjne że nie wymaga patrzenia na nie, szok że wcześniej tego nie odkryłem. Mega wygodna kierownica z pełnym sterowaniem kluczowymi systemami. Razem z pokrętłem po środku wszystko pod ręką
Wentylowane i podgrzewane fotele robią wrażenie. Szczególnie wentylacja z którą mam złe doświadczenie, tutaj jest dobrze wyważona i nadaje się do używania bez ryzyka przeziębienia. Tryb auto który steruje klimą a jednoczesnie wentyalcją lub podgrzewaniem, to też nie złe rozwiązanie
Dużo miejsca szczególnie z przodu. Szeroka konsola środkowa. Z tyłu bardzo komfortowo dla dwóch osób.
Przy naprawde dużych prędkościach.... na autostradach niemieckich... jest troche głośniej ale nadal mogliśmy rozmawiać. W trybie miejskim i na zwykłej trasie przelotowej, komfortowo
OK. serwis jak serwis, zawsze boli gdy trzeba płacić, ale seriwsowanie co 20 tys, jest do przeżycia
Trochę szok. W tej cenie nie spodziewałem się takiego wnętrza i jakości wykończenia i wyposażenia. Wcześniej za połowę tych rzeczy dopłacałem. Plastiki i wykończenia pierwsza klasa, patząc po kolegach z niemcami, hmmmm moga pozadrościć
Podskakuje troche mocniej niż moje wcześniejsze doświadczenia na "leżących policjantach" jednak w całości doświadczeń to sporadyczny drobiazg
We pierwszych miesiącach pojawiały się błędy napędu i komputera, ale po aktualizacji w seriwsie problem przestał istnieć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 e-Skyactiv 328KM 241kW [l/100km]

8,4