Ocena kierowcy - Mazda CX-60

Jarosław, 6 miesięcy temu
Silnik 2.5 e-Skyactiv 328KM 241kW
Rok produkcji 2022
Mazda CX-60 2.5 e-Skyactiv 328KM 241kW od 2022 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Układ mechanicznego przeniesienia napędu - wibracje wału i hałas, skrzynia szarpie i hałasuje.
Układ elektryczny : Od pół roku jeżdżę z wyjącą informacją o niedoładowaniu akumulatora - serwis wyrywa nowy program i za chwilę jest to samo ( robili to już trzy razy i nic ), system personalizacji już wyłączyłem bo działa jak chce. Pozostałe czujniki reagują zbyt intensywnie np. podczas jazdy drogami przez las ( system widzi drzewa jako przeszkody ) itd.
Silnik : Niska kultura pracy - hałas, wyraźnie czuć załączanie.
Samochód gdyby nie wady fabryczne mógłby zadowolić wielu użytkowników ale bez fajerwerków. Klasa premium - można zapomnieć. Przy zakupie kierowałem się opiniami tak zwanych fachowców teraz widzę że, to był błąd. Działanie poszczególnych mechanizmów to nie nawet średnia półka, hałas poniżej średniej - jazda na silniku elektrycznym - na zewnątrz cicho w kabinie buczy. To nie jest auto za 300 tyś. Najgorsze jest to że, serwis nie radzi sobie z poprawkami, a ja tracę czas i na dodatek po ostatniej wizycie jest gorzej. Od pół roku jeżdżę samochodem i za każdym razem jak wsiadam myślę pozytywnie jakie ładne auto, po chwili żałuję zakupu.
Niska kultura pracy - głośny
Tragedia - w starszej CX 5 działa wiele lepiej
Po poprawkach serwisowych zawieszenia jest lepiej ale bez rewelacji
Bardzo ładna konstrukcja
Widoczność bardzo podczas parkowania, bez kamer prawie niemożliwe na ciasnych parkingach. Chyba że przyjmiemy bardzo duży margines bezpieczeństwa, samochód jest duży.
Ergonomia jest bardzo dobra, niestety elektronika psuje to wrażenie, po prostu jej działanie jest tragiczne.
Dobre, nie ma problemów
Jak na swoją wielkość nie odbiega od mniejszego CX5
Tragedia, jeszcze nie miałem tak głośnego samochodu, hałas jest od momenty ruszenia samochodem, nie wiem jak to zrobili ale nie słychać wyraźnie odgłosów zewnętrznych, natomiast jest hałas jakby dźwięki zewnętrzne kumulowały się wewnątrz kabiny coś w formie buczenie.
Jeszcze nie wiem - jak do tej pory serwis nie może poradzić sobie z błędami ( produkcyjnymi i konstrukcyjnymi )
Niestety nie wiem co mnie zaćmiło, że kupiłem to auto, pewnie to tak jak z kobietą jest ładne i na tym koniec. Za 300 tyś. oczekiwałem dużo więcej, Niestety Lexus przewyższa mazdę jakością, ale jego wygląd nie koniecznie się musi podobać.
Jeszcze na drodze nie stałem, walczę z wadami fabrycznymi
Bardzo dużo wad fabrycznych - serwis jak do tej pory nie radzi sobie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 e-Skyactiv 328KM 241kW [l/100km]

8,7