Ocena kierowcy - Mazda CX-60

Rok produkcji 2023
Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D 200KM 147kW od 2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Dobry, mocny
Inne : Auto się zepsuło
Przesiadłem się na cx 60 z cx 5 i niestety nie znalazłem wielu różnic zdecydowanie na korzyść tego auta. Za to pewne kwestie są zaskakujące i po prostu irytują. Wady; bardzo ciężki układ kierowniczy, po skręcie kierownica nie wraca do położenia centralnego (spotkałem się z tym chyba pierwszy raz), przy większych prędkościach bardzo trudno utrzymać kierunek jazdy na wprost, potrzebne ciągłe korekty kierownicą. Skrzynia biegów szarpie, a te dźwięki jakie wydaje to jest dla mnie zagadka. Jak mocniej hamuję auto to coś tam stuka, a na nierównościach tył bardzo mocno podskakuje i zwyczajnie tłucze coś tam bez przerwy. Lewe lusterko drży przy wyższych prędkościach. Nie jestem wysoki, lecz pomimo tego siedziska są dla mnie zbyt krótkie, z tyłu miejsca jest tylko wystarczająco, żadnej znaczącej różnicy w stosunku do cx5. W środku mogłoby być ciszej, ale dramatu nie ma. No i najgorsze auto się zepsuło (laweta) niby podobno nic poważnego (jakiś zawór czy coś) ale 4 tygodnie w serwisie trochę denerwujące; przy okazji zgłosiłem ten układ kierowniczy – mają poprawić. Na szczęście dostałem auto zastępcze, też cx-60 lecz tym razem hybryda. Muszę niestety stwierdzić, że te skrzynie to już chyba mają taką naturę. Zalety; silnik 3,3 jest naprawdę oszczędny i radzi sobie z autem według mnie bardzo dobrze. Auto jest dobrze wykończone i w moim guście, czyli klasycznie, elegancko i z dobrych materiałów bez zbędnych błyskotek i udziwnień. Ponadto zważywszy na klasę i wyposażenie to uczciwie trzeba przyznać, że cena jest atrakcyjna.
Mocny, sprawny
Szarpie, działa leniwie
Zbyt twardy
Bardzo ładne auto
Jest ok
Wszystko na swoim miejscu
Trudno usunąć zaparowanie szyb
Ciasno jak na tę wielkość samochodu
Mogłoby być lepiej
Przeglądy są droższe niż innych aut koncernu
Jakość bardzo dobra
Chyba bez zarzutu