Ocena kierowcy - Mazda CX-7 SUV Facelifting

stasiek30, 14 lat temu
Silnik 2.3 MZR DISI Turbo 260KM 191kW
Rok produkcji 2009
Mazda CX-7 SUV Facelifting 2.3 MZR DISI Turbo 260KM 191kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : To auto to dynamit. Mając poprzednio silnik 150 konny nie spodziwałem się takiej różnicy. Moment kiedy turbina zaczyna byc \"aktywna\" jest wyczuwalny dla wszystkich podróżujących.
auto idealne dla rodziny ceniącej przestrzeń i komfort. Przed zakupem testowałem CX-7, Kugę, Tiguana oraz Koleosa i Mazda zdecydowanie w mojej opini wygrała tą rywalizację. Auto wyróżnia się na drodze, linia nadwozia jest bardzo atrakcyjna. Nie bez znaczenia był mocny silnik i pochodzenie wprost z Japoni.
silnik bardzo dynamiczny, elastycznośc na najwyższym poziomie, perfekcyjnie reaguje na dodanie gazu.
pierwszy i drugi bieg trochę za krótki, później tylko lepiej. na 5 biegu samochód dostaje skrzydeł. Szósty bieg na trasie idealny dla ekonomicznej i dynamicznej jazdy.
układ twardy ale w porównaniu z niemickimi autami prezentuje się lepiej bo nie czuc wszystkich polskich niedoskonałosci na drodze.
przednie słupki bardzo masywne co trochę utrudnia widocznośc na rondach. Polecam montaż czujników parkowania dla własnego komfortu w ciasnych parkingach.
szkoda, że nie ma osiowej regulacji kierownicy, poza tym za mało podręcznych schowków. Siedzenia bardzo wygodne, regulacja radia i klimy instynktowna i bez zarzutu.
wydajnośc dobra, minusem jest brak dwustrefowej klimatyzacji.
auto dla czwórki dorosłych doskonałe, dużo miejsca na nogi nawet dla najwyższych.
w kabinie bez dodatkowych zakłóceń.
spodziewane zużycie paliwa, w trasie na 6 biegu i włączonym tempomacie spada bardzo mocno.
Nie był tani ale jazda próbna pozostawiła spore wrażenie na mojej rodzinie i dyskusja nad jego zakupem trwała 5 minut.
póki co bez usterek.
póki co brak.