Ocena kierowcy - Mazda CX-7 SUV Facelifting

Kaarol, 7 lat temu
Silnik 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
Rok produkcji 2010
Mazda CX-7 SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
samochód jest przeciętny, spodziewałem się czegoś innego, pomimo duzych rozmiarów zewnętrznych jest ciasny w środku i ma mały bagażnik, fotele są niewygodne, ergonomia po japońsku (przyciski porozrzucane po całym kokpicie) słaba jakość powłoki lakierniczej i łatwo się rysuje, słabo zabezpieczone podwozie ale to chyba standard w mazdach, na plus zaliczam niezłą elastyczność i bardzo dobre trzymanie się drogi
Jak kupowałem to ludzie mówili ze mazda jest bardziej niezawodna od toyoty, boże strach kupować toyotę jeśli to prawda :). Kupiłem samochód z przebiegiem 112000 serwisowane w ASO z polskiego salonu, sam również serwisuje je w ASO a jest co serwisować. przy 140000 wymiana łańcuch rozrządu (rozciągnięty) profilaktycznie poprosiłem o wymianę podkładek pod wtryskiwaczami i wyczyszczenie smoka olejowego. przy 150000 zwichrowane tarcze, przy 155000 pękł synchronizator na 6 biegu wstawiona skrzynia używaną, przy 190000 kolejna wymiana tarcz, 210000 w drodze do Chorwacji wysiadł wtryskiwacz ad blue i przez to zapchał się DPF 216000 kolejna wymiana rozrządy znowu rozciągnięty
bardzo fajna w użytkowaniu. krótki skok i wyczuwane wrzucane biegu, fajnie leży w dłoni lewarek i jest w dobrym miejscu, Problem z synchronizatorem uznaje za przypadek
Tu mazdę należy pochwalić bo pomimo dużych gabarytów prowadzi się jak samochód sportowy bardzo dobrze trzyma się drogi i ma niezła trwałość (wymieniłem tylko dwa łączniki stabilizatora)
do tyło całkiem spoko choć kamera cofania ma mały wyświetlacz i trzeba się przyzwyczaić a do przodu to na trasie niezłe ale na parkingu ciężko wyczuć przód pojazdu, brak czujników parkowania
przeciętna, guziczki takie co dobrze byłoby mieć pod ręką trzeba szukać w menu komputera który obsługuje się z kierownicy ale już na przykład ustawianie zegarka ma oddzielne guziczki na konsoli centralnej, jest tez oddzielny guziczek do zmiany zegarka z 12 na 24h ogólnie dużo przycisków niechlujnie porozrzucanych po całym samochodzie
nie mam zastrzeżeń do ogrzewania ale klima jest dosyć głośna na wyższych prędkościach i nie ma klimy dwustrefowej
Bardzo słabo,z przodu jest jeszcze całkiem w porządku ale z tyłu to miejsca jak w golfie krótko i wąsko, bagażnik z wysokim progiem załadunku i jest mały
Silnik jest wyciszony całkiem nieźle, ale przy wyższych tj 130km/h prędkościach słychać dosyć mocno opory powietrza, zawieszenie terz nie pracuje najciszej
jak na samochód ważący 1850kg i napędzie na 4 koła to uważam ze jest nieźle, średnio 8,1 l/100km choć komputer pokazuje 7,8, dolewanie ad blue nie jest uciążliwe bo robi się to tylko przy wymianie oleju
słaba, samochód nie kosztuje mało a jakość materiał,ów nie powala, szybko wyciera się kierownica i przyciski na kierownicy a dywaniki są jak w maluchu nie da się ich normalnie odkurzyć, lakier rysuje się od byle gałązki deska rozdzielcza zaczyna poskrzypywać
z drobnymi usterkami to nie jest źle przepalone podświetlenie regulacji ogrzewania i uszkodzona regulacja wysokości fotela, utrudniona jest tez wymiana żarówek no ale niestety poważne usterki nadrabiają
Może miałem pechowy egzemplarz ale uważam ze jest źle bo usterki się powtarzają i wiem ze jest to problem w prawie wszystkich dieslach mazdy, kiedy łańcuch rozciągną się drugi raz po 25 miesiącach i przejechanych ok 70000km to serwis powiedział ze to nie ich problem bo gwarancja skończyła się miesiąc temu, nie ładnie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 MZR-CD 173KM 127kW [l/100km]

7,8