Ocena kierowcy - Mazda CX-9 SUV

Jan Michał, 12 lat temu
Silnik 3.7 V6 MZI 277KM 204kW
Rok produkcji 2008
Mazda CX-9 SUV 3.7 V6 MZI 277KM 204kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Komfort, cisza, aksamitna zmiana biegów
Karoseria : Pomalowali Japońce chromowane elementy jak w Polonezie i zszedł lakier z ramki nad tablicą rejsttr.
Kupiłem oryginalny demontowany zaczep holowniczy i na niego uchwyty na rowery. Co za wygoda - koniec z dźwiganiem. Samochód idealny do turystyki - zwiedziliśmy już kilka stolic europejskich. No a bagażnik - można pakować wszystko, raz zabraliśmy nawet całe pościele. W przyszłym roku muszę kupić taki sam dla żony, bo mi wyrywa z rąk kierownicę i nie chce oddać. Tylko nie wiem czy wejdzie do jej garażu.
Bardzo dobrze, przyśpieszenie jest zaniżone - do 100 ok 8 s. Prędkość maxymalna ograniczona elektronicznie.
Aksamitna zmiana biegów, samochód płynie. Jeśli ktoś ma zamiar się tym autem ścigać na torze to zmiana biegów trwa zbyt długo. Ale ja go kupiłem do turystyki i jest jak trzeba.
Jeździłem już amerykanem, było miękko i bujało. Tu jest komfortowo i nie wpada w bujanie. Coś jest z hamulcami, przy dużej prędkości (ok 150) przy gwałtownym hamowaniu słychać jakieś wibracje nie jest to ABS i nie przenosi się (na razie) na kierownicę.
Brakuje mi w tym egzemplarzu kamery. Jak się ma na taki wóz to się ma garaż w domu i swoje miejsce na parkingu przed firmą.
Jest ok, problem jest kiedy trzeba otworzyć wlew paliwa. W tym celu należy otworzyć drzwi kierowcy bo inaczej dusi się na przełączniki ustawiania fotela.
Super
Komfortowo!!!
Cisza, można słuchać na autostradzie koncerty symfoniczne. Syn ma Peugeota po wjeździe na autostradę moją CX9 wybuchł śmiechem (przecież nie słychać silnika)
Jeśli kogoś przeraża 15,5 l/100 km to absolutnie nie polecam. W końcu są Fiaciki, Kie i Hyundaie i ludzie jeżdżą. Polecam 10 letnie golfy, maluchy itp itd.
Zapłaciłem 140 tysięcy, obok stała CX7 za 170 bez automatu, skóry i z 2 litrowym silnikiem.
Leje paliwo i jeżdżę.
Brak