Ocena kierowcy - Mazda CX-9 SUV

Rok produkcji 2010
Mazda CX-9 SUV 3.7 V6 MZI 277KM 204kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ogromna ilość miejsca
Inne : nie ma usterek
Nie ma równych w tej klasie za te pieniądze, konkurencja jest może bardziej prestiżowa,ale za różnicę w cenie można kupić niezły drugi samochód
Jak na te gabaryty sprawuje się całkiem nieźle, 277 koni robi dobrą robotę, na pewno nie rozczarujesz się w trakcie wyprzedzania tirów, a przyspieszenie wbije rodzinkę w fotele powodując u Ciebie szeroki uśmiech na twarzy:-)
O ile dobrze wiem jest to skrzynia od lexusa, w celu oszczedzania paliwa szybko zmienia na wyzsze biegi, tocząc się 50 czy 60km/h masz już 6-ty bieg utrzymując silnik na niskich obrotach.W sumie bardzo przyjemna i bezproblemowa.
W sumie nie ma się do czego przyczepić. Całkiem nieźle pokonuje dziurawe czy nierówne drogi. Na pewno nie nadaje się na off road! prześwit jest zbyt niski i zawiesisz się na podwoziu tak jak ja na śniegu, nie pomógł napęd AWD oraz zimowe opony.
Do parkowania tyłem najlepiej zamontować kamerkę jeżeli ktoś jej nie posiada, z przodu trochę przeszkadzają mi słupki w czasie skręcania na skrzyżowaniach, trzeba uważać na pasach aby kogoś nie potrącić. W sumie nie ma tragedii.
Jestem dosyć wysoki 192cm i jedyną rzeczą która mi przeszkadza w tym aucie to zbyt wysoko położone pedały hamulca i gazu. Muszę podkurczać nogę, co w czasie wielogodzinnej jazdy jest niewygodne, sytuację trochę ratuje tempomat. Osoby z krótszymi nogami nie powinny narzekać.
Naprawdę działa nieźle, dodatkowa konsola sterowania dla pasażerów z tyłu także bardzo się podoba. Auto zimą szybko się nagrzewa a latem świetnie chłodzi mimo 40 st upałów
Jeżeli chcesz mieć dużo przestrzeni, siedem miejsc oraz nie wydać fortuny na konkurencję to chcę Cię uświadomić że jest to najlepsze auto w tej klasie! Nawet w trzecim rzędzie mam jeszcze sporo miejsca mimo swojego wzrostu (192cm), jest tu nawet więcej miejsca niż w volvo xc90 które miałem, Mazda mogła by być jedynie ciut wyższa. Fotele oferują sporo ustawień i nikt nie będzie zawiedziony!
Jest średnio, na pewno głośniej niż w moim poprzednim xc90. Dociera do mnie szum wiatru który się wydobywa miedzy dzwiami a uszczelką.Być może tylko mój egzemplarz tak ma.
Od kilku lat mieszkam w USA, z uwagi na ceny - koszty paliwa nie mają dla mnie znaczenia. Mam "ciężką nogę" i moje auto pali bardzo dużo, jak dużo? sam nawet nie wiem.Cyfry w rubrykach wpisałem na oko bo były wymagane. Jeżeli chodzi o całą resztę to wydaję pieniądze tylko na przeglądy i myjnię. W sumie auto nie jest kosztowne w utrzymaniu.
Tak jak pisałem wcześniej- za te pieniądze nie kupisz lepszego samochodu niż ten. Jest niezawodny, wielki, komfortowy i całkiem nieźle wygląda.
Pomimo "ciężkiej nogi" na razie żadnych nie miałem, oby tak dalej! Jest to samochód w którym tylko lejesz paliwo, zmieniasz klocki i olej a reszta Cię nie obchodzi! Nawet żadna żarówka jeszcze mi się nie spaliła:-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.7 V6 MZI 277KM 204kW [l/100km]

15,0