Ocena kierowcy - Mazda CX-9 SUV

Mariusz, 7 lat temu
Silnik 3.7 V6 MZI 277KM 204kW
Rok produkcji 2008
Mazda CX-9 SUV 3.7 V6 MZI 277KM 204kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Samochód niedorobiony. Przeniesienie takiej mocy na przednie koła jest skrajnie niebezpieczne. Prowadzi się jak wóz drabiniasty z koniem obracającym koła skrętne jak chce. Mało miejsca dla kierowcy. Siedzisko obudowane czuję się jak w maluchu. Siedzenie kompletnie nie trzyma w zakrętach. Dzieciaki zachwycone. Super hamulce. Nie pływa w koleinach mimo szerokich opon.
W ogóle nie słychać silnika jak w meleksie. Fordowska jednostka nie daje pewności użytkowania. Na plus łańcuch. WAŻNE monitorowanie oleju w silniku. Bardzo czuły na braki. Polecam samodzielną wymianę aby być pewnym że olej zalany i filtr wymieniony.
Bardzo dobra skrzynia. Pasuje do tego samochodu chociaż w innych autach się nie sprawdza. Niestety ułomności automatu trzeba zaakceptować.
OJOJOJ. Tragedia. Auto kompletnie nie nadaje się do jeżdżenia, co najwyżej do dojechania na miejsce. Jestem zepsuty Foresterem, ale staram się być obiektywny. Jak ktoś chce wydać sporą kasę na zakup to polecam pożyczyć na weekend z mazdy i się przekonać jak działa ośka przy takim silniku i masie.
Tutaj ok
Gałka skrzyni jak z Jelcza. Kierowca bardzo źle, pasażerowie rewelacja.
OK.
Przestrzeń kierowcy obudowana głupkowatymi plastikami. Auto dla kurduplów bądź dla kobiety wożącej dzieci.
Dobrze nawet przy dużych prędkościach.
Tanio. Koszt przejechania 100 km mniej niż bilet w komunikacji. Dla mnie ok. Na minus koszt opon 20 calowych.
Skrzynia rozdzielcza, 4x4
Mazda CX-9 SUV