Ocena kierowcy - Mazda MPV II

bonisz@plusnet.pl, 13 lat temu
Rok produkcji 1999
Mazda MPV II 2.0 122KM 90kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : wkręcanie się na obroty
Zawieszenie : wymiana łącznika stabilizatora(20PLN)
Inne : wymiana łącznika taśmowego wydechu-łączy wyjście z kolektora z wydechem(200PLN)
Nie żałuję kupna, auto rzucające się w oczy,wśród stosu sharanów,chryslerów oraz galaxy, MPV-ki próżno szukać - jak igły w stogu siana. Polecam serdecznie
dobrze się wkręca, cichy, elastyczny, bardzo czuły pedał gazu, trzeba się przyzwyczaić,
biegi wchodzą miękko,nie trzeba używać siły,jestem zadowolony
dobrze wybiera nierówności, wymieniłem łącznik stabilizatora(20PLN), wachacz nowy made in Japan(300PLN),
widoczność przód super, z tyłem troszkę gorzej,myślę o założeniu czujników parkowania
ładnie wykończony środek,nic nie trzeszczy, nie piszczy,wszystko spasowane żadnej tandety
wentylacja super, osobny nadmuch na drugi i trzeci rząd siedzeń sterowany niezależnie z 3ego rzędu siedzeń, z możliwością załączania z przedniej konsoli,klima działa super,
miejsca fulll...każdy siedzi wygodnie, 7foteli niezależnych,regulowanych i przesuwanych, łatwo się składają,przemyślane rozwiązanie miejsca na zagłówki po złożeniu siedzeń - wpinają się w tył siedzenia
Jak dla mnie jest super.
Jak na 1800kg nie przekraczam 10 litrów, części w normie, kupuję z allegro,oryginalne. Półroku spędziłem na czytaniu forów VW Sharona,Seata Alhambry,Forda Galaxy,Chrayslera. i Mazdy.Podsumowując za i przeciw wyszła MPV w benzynie.Polecam to auto,

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 122KM 90kW [l/100km]

9,4