Ocena kierowcy - Mazda MPV II

tysia, 13 lat temu
Rok produkcji 2002
Mazda MPV II 2.0 122KM 90kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólnie to wszystko po trochu, ale zrobiło na mnie największe wrażenie komfort jazdy, który jest na prawdę na BARDZO WYSOKIM POZIOMIE!!!
Silnik : Wycieki różych płynów
Samochód zrobił na mnie ogólnie dobre wrażenie. Nie mogę o niż źle powiedzieć.
Cieszy mnie to, że bardzo cicho pracuje. Jak na samochód który waży 2 tony ma dosyć dobre przyśpieszenie. Ale strasznie nisko trzyma obrony i dla osób, które będą nim jeździć na początku będzie im dosyć często gasł.(tak było w moim przypadku)
Trzeba się przyzwyczaić. Jest trochę nisko drążek, ale to da się opanować.
Trochę się zawiodłem. Sądziłem, że jak jest to duże auto to będzie miało lepsze manewrowanie a tu.... muszę się na parkingu kręcić na dwa razy by zmieścić się w wyznaczonym miejscu. Ale za to bardzo dobrze działa wspomaganie.
Widać wszystko oprócz końca maski :) Ale po kilku jazdach nie robi to znaczenia. Widoczność jest doskonała. A do tego regulacja kierownicy i fotela... rewelacja!!!
Jak w każdym aucie.
No to się akurat ceni w tym aucie. Jest bardzo dużo miejsca. Dużo różnych schowków itp., bardzo przydatna sprawa...
Dobre, chociaż mogło być jeszcze lepsze według mnie. Nie wiem jak u innych ale u mnie jest ok chociaż mogło by być jeszcze lepiej :)
Każdy by chciał aby był jak najbardziej ekonomiczny, no ale to jest samochód rodzinny no i duży a co za tym idzie też potrzebuje trochę więcej paliwa. Średnie spalanie w moim przypadku to 9l benzyny i 12l LPG. No wiadomo, że jak coś się popsuje to będzie ciężko bo w końcu tego modelu mazdy nie dostaniemy w autoryzowanym salonie a co za tym idzie części są do niego droższe :(
Trochę się ceni, ale nie należy do najdroższych.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 122KM 90kW [l/100km]

9,8