Ocena kierowcy - Mazda MPV II

Wojciech, 11 lat temu
Rok produkcji 2000
Mazda MPV II 2.0 122KM 90kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : bardzo dobrze się prowadzi
Karoseria : korozja na nadkolach i przedniej masce (nie widziałem MPV, która by tego nie miała)
Prawdopodobnie za kilka lat stanę przed dylematem zmiany samochodu na coś nowszego a już się martwię, że nie będę miał co kupić... MPV po 2006 roku nie trafiły na rynek ani europejski ani amerykański. Są dostępne w Japonii ale ruch tam lewostronny :(
Nie mam żadnych zastrzeżeń. 2.0 może za słaby do tak dużego auta ale wiedziałem co kupuję. Sprowadzenie auta z Niemiec z większym silnikiem jest po prostu nieopłacalne
Przydał by się 6 bieg
Jak dla mnie bomba. Moje poprzednie auto Grand Scenic nie prowadziło się tak dobrze. W porównaniu z Daewoo Nubira... cóż nie ma co porównywać.
Przy rozłożonych wszystkich fotelach i przyciemnianych szybach wsteczne lusterko może nie istnieć. Cofanie tylko na bocznych.
Wszystko na swoim miejscu w zasięgu ręki. Jedynie włączniki świateł przeciwmgielnych mogłyby być zintegrowane z włącznikiem głównym (przy manetce kierunkowskazów) ale tych świateł używa się bardzo rzadko więc można przeboleć.
W mojej wersji nie mam regulacji klimatyzacji na 2 i 3 rząd siedzeń. Auto dość długo się wychładza po postoju w słońcu ale tragedii nie ma
Nikt jeszcze nie narzekał jadąc tym autem
W porównaniu z Nubirą i Scenic doskonałe. do 140 km/h spokojnie można jechać (ech żeby był 6 bieg). W kabinie słychać czasami jakieś cichutkie trzaski ale dopiero gdy wyłączy się radio. Wszystko super spasowane
Koszty napraw, przeglądów oraz zużycie paliwa porównywalne z Nubirą 2.0 a samochód 30 klas wyżej.
Wiadomo mógłby być tańszy
Może za krótko mam auto abym jakieś drobiazgi dostrzegł
Może za krótko mam auto abym jakieś poważne usterki odnotować

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 122KM 90kW [l/100km]

10,2