Ocena kierowcy - Mazda MX-3

Rafał, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 107KM 79kW
Rok produkcji 1994
Mazda MX-3 1.6 i 107KM 79kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : wstawie jeszcze gazowe amorki i bedzie jak przyklejony :D
Karoseria : pierdoła ale taka mi sie przytrafiła - odklejające się uszczelki przy szybach
mi się podoba, dobrze się prowadzi, wiele nie pali, frajda z jazdy niesamowita, no i to co dla mnie ważne nie kojarzy się z pseudo tuningami, drecholami i innymi kmiotami. spoczko fura
na wolnych obrotach prawie go nie słychać, lecz na wyższych można się już delektować brzmieniem V6, zbiera się naprawdę genialnie lecz prędkość powyżej 180km/h go męczy
w przypadku mojej dziobary naprawdę poezja
prowadzi się niesamowicie, trzyma się drogi twardo i naprawdę skutecznie
no cóż siedzi się nisko drzwi wysokie więc nie najlepiej nawet do przodu i na boki, potężne słupki też nie poprawiają widoczności, lusterka są małe i jakoś nie najlepiej usytuowane co sprawia że nie idzie ich najlepiej ustawić, ale po kilku godzinach jazdy można po prostu "wyczuć fure" a jazda sprawia naprawdę niesamowitą frajdę
przełącznik kierunkowskazów jest trochę dziwny, często zdarza mi się podczas włączania kierunku wrzucić długie - jeszcze w żadnym samochodzie mi się tak nie działo :/ tak to jest wszystko na miejscu, pod ręką, widoczne
perfekcja
wiadomo z przodu ok, mówi się że z tyłu kiła ale wg mnie i paru znajomych nie ma źle, na pewno lepiej jak w sejku
do trzech tysięcy w miarę ok potem trzeba podgłośnić radyjko
jak na sportowy samochód - fenomen
za 7300 nie kupił bym takiej fury w takim stanie z 94 a to japoniec więc pożyje jeszcze długo - wystarczy dbać
jak dotąd bez najmniejszych problemów, wymiana filtrów, olei, płynów i innych pierdół w terminie owocuje bez awaryjną jazdą przez wiele tysięcy bez najmniejszych nieprzyjemnych przygód to już nie usterka ale to co może wkurzać to wymiana filtra paliwa - kino przedniej mareczki - dojście żadne
japoniec - to się nie psuje

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 107KM 79kW [l/100km]

8,1