Ocena kierowcy - Mazda MX-3

Uroczy, 12 lat temu
Silnik 1.6 i 107KM 79kW
Rok produkcji 1998
Mazda MX-3 1.6 i 107KM 79kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Autko bardzo fajnie trzyma się na zakrętach.
Karoseria : Korozja niestety wychodziła w kilku miejscach
Dobre pseudosportowe autko. Jeśli ktoś chce mieć autko o wyglądzie coupe a nie zależy mu na jakichś szczególnych osiągach to to autko jest po prostu stworzone dla niego. Legendarna japońska bezawaryjność jest miłym dodatkiem.
Silnik w porządku. Raczej lubi wysokie obroty, co niestety wpływa na zużycie paliwa. Mazda z tym silnikiem bardziej wygląda niż jeździ... Fani sportowych wrażeń będą raczej zawiedzeni.
Skrzynia zestopniowana tak, że do 100km/h jako tako jedzie... Powyżej już nie bardzo. Moja po pewnym czasie się trochę zużyła i ciężko było czasem wrzucić jakiś bieg, ale poza tym ok.
Twardy i bardzo dobrze trzymający w zakrętach - oczywiście kosztem komfortu - ale bez przesady. Jak na tak nisko osadzone autko byłem zdziwiony że przy przejeżdżaniu po niektórych dziurach nie haczyłem podwoziem.
W porównaniu do mojego obecnego autka doskonała... W porównaniu do forda mondeo słaba.
Wszystko tam gdzie powinno być. Bardzo szybko i łatwo znajdziemy wszystko czego szukamy, szczególnie jeśli wcześniej jeździliśmy japońcem.
Jak trzeba - grzeje. Jak trzeba - chłodzi. Warto zwrócić uwagę na stan klimy przy zakupie - szczególnie czy chłodnica klimy jest cała - nowa to koszt około 500zł.
Sporo miejsca z przodu jak na autko tej klasy. Z tyłu tyłu raczej dla maluchów albo na krótkie dystansy. Tylna szyba będzie dotykać głowy nawet niewysokich pasażerów.
Silnik słabo wyciszony. Słychać go od najniższych obrotów. Jako fan motoryzacji powiedziałbym że o to chodzi żeby słyszeć silnik... Ale nie w tym przypadku... Brak mocy sprawia że słychać jak silnik męczy się żeby uciągnąć autko.
Mistrz ekonomiczności to to nie jest... Ale i nie zrujnuje portfela... 7,5l/100km to wynik całkiem realny przy dość ekonomicznej jeździe. W mieście trzeba liczyć się z wynikiem na poziomie 8,5 - 9l.
MX3 można kupić za śmieszne pieniądze. Swoją, bardzo dobrze utrzymaną sprzedałem za około 7500zł. Jasne że można kupić taniej ale wtedy i tak wydamy zaoszczędzone pieniądze na naprawy.
Stara japońska szkoła robienia samochodów. Przez 3 lata posypał się termostat - nowy kosztował 30zł oraz głośniki tylne. Poza tym elementy eksploatacyjne - oleje, płyny, paski, świece itp.
jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 107KM 79kW [l/100km]