Ocena kierowcy - Mazda MX-5 IV Fastback RF

Silnik 2.0 SKY-G 160KM 118kW
Rok produkcji 2018
Mazda MX-5 IV Fastback RF 2.0 SKY-G 160KM 118kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Inne : hałas, podsterowność
Wielkie ROZCZAROWANIE !!! RF - tylko wygląda obłędnie, jednak aby cieszyć się jadą lepiej wybrać cabrio z miękkim dachem. Więcej w poszczególnych kategoriach.
Niby 160KM, jednak wolnossak to chyba nie to do czego się przyzwyczaiłem (turbo). Niby jedzie, ale nie mam odczucia kopnięcia w plecy,... Dźwięk silnika - jaki dźwięk ?
Precyzyjna, krótkie skoki - BAJKA !!! Tylko, że drążek żyje swoim życiem - cały czas drży... może tak mają "manuale"... a ja zbyt długo jeździłem automatem.
Czytając na temat auta - były same ochy i achy... OK. mały gokart, ale: dlaczego to auto (RWD) najpierw purzy przodem ? Dlaczego jest najpierw podsterowne ? Przód wyjeżdża jak w zwykłym FWD . Ok, można pozamiatać tyłem, ale Toyota GT86 w tej kwestii bije MX-5 o lata świetlne w tej kwestii. Sorki, MX-5 - rozczarowała mnie na całej lini.
PIĘKNA !!! koniec i kropka !!!
Do przodu - OK Na boki - OK do tyłu - OK, jednak po skosie do tyłu LIPA - RF ma taką konstrukcję i nie da się tego zmienić. KAbrio - po zdjęciu dachu - nieograniczoną widoczność ma.
Brak. Przyciski sterowania multimediami : chyba dla karłów - trzeba nie lada ekwilibrystyki by sięgnąć do przycisków. Ręczny - chyba dla pasażera - bo za daleko i za bardzo z przodu. Sterowanie szybami w drzwiach - też dla karła... za bardzo w tył schowane. Obudowa włączników szyb - za bardzo wystaje do wnętrza auta - uwiera w kolano.
Mała kabina robi swoje - wszystko OK
Chachachachacha , jaka przestrzeń :-)
To mnie całkowicie ROZCZAROWAŁO !!! Z zamkniętym dachem - jeszcze ok, do 140km/h, ale silnik zaczyna już hałasować, żeby jeszcze ten dźwięk był jakiś fajny... Z otwartym dachem - TRAGEDIA !!!! Już przy 120 km/h nie da się własnych myśli usłyszeć !!! Winnym jest pałąk targi, który od spodu nie jest wyprofilowany i powoduje straszny hałas. Może gdyby auto miało tylną szybę (po schowaniu dachu), może by wtedy było lepiej. Jednak na tą chwilę - RF to tragedia - tyko wygląda obłędnie, ale cabrio jet o niebo lepszym wyborem.
Za droga na to czym jest i co oferuje.
Ok, RWD, roadster, obłędny wygląd, świetna skrzynia biegów... ale reszta - nie warta tej ceny.
OK
brak