Ocena kierowcy - Mazda Xedos 9

Wojtek, 17 lat temu
Silnik 1.6 16V 107KM 79kW
Rok produkcji 1994
Mazda Xedos 9 1.6 16V 107KM 79kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Cóż wygląd przyciągnął oko - a japońska precyzja mnie zatrzymała przy tym samochodziku ;)
Układ hamulcowy : Niestety chorobą wszystkich mazd jest hamulec ręczny. Na samym wstępie musiałem wymienić tylne zaciski hamulcowe.
Układ elektryczny : Trzeba dbać o antenę elektryczną. W przeciwnym razie potrafi się zbuntować.
super autko - szukałem takiego 4 miesiące (w odpowiednim stanie oczywiście) i w końcu znalazłem - zawsze będę jeżdził Madziami - zakochałem się w tym samochodziku
Dla mnie super ... ekonomia i komfot zarazem - niektórzy narzekają że za mała pojemnosć jak na te gabaryty auta ale mi w zupełności wystracza - nie mam z tym silniczkiem żadnych problemów - jak jest mazda to jest jazda :) Tak na marginesie wielu fachowców uważa, że silnik ten (1.6 16V) jest w mazdach "nie do zajechania". Coś w tym jest ;]
Jedynym mankamentem są czasami problemy ze wstecznym (nie chce wejść) - ale na wszystko jest sposób. Kwestia przyzwyczajenia - napewno nic na sile ... poza tym gites
cóż mogę powiedzieć - dla mnie idealny - nie za miękko nie za twardo - w sam raz :]
Ja nie narzekam, trzeba sie przyzwyczaic - czesto parkuje sie na wyczucie - mam 184 i prowadzac nie widze maski samochodu (fakt ze mam bardzo odsuniety i pochylony w tył fotel). Do tyłu tez widocznosc taka sobie ale tak jak mówie kwestia wyczucia i przyzwyczajenia ...
Japońska precyzja ... nic dodać nic ując -wszystko pod ręką i na swoim miejscu ;]
szybko i sprawnie - bez zastrzeżen. W zimie chwila moment i jest cieplutko i przyjemnie.
z przodu super, z tyłu bardzo dobrze
jak dla mnie lepiej nie trzeba
spalanie dla mnie ok - ekomia i komfort jak juz pisałem - ceny mech. czy zawieszenia wbrew pozorom nie takie drogie-jest duzo zamnienników, gorzej z blacharką ;/
coż 94 r. - 11 tys zł - może i to nie najtaniej ale cóż jest za co płacić - nie znam drugiego samochodu z tego rocznika który wyglądałby tak ładnie jak Xedzia - poza tym komfort jazdy, niezawodność, ekonomia - myślę że za tą cenę takie autko naprawdę godne uwagi
bez zastrzeżeń. Jescze nigdy się nie zawiodłem. Wsiadam i jadę.
Nic z tych rzeczy i oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 107KM 79kW [l/100km]

7,7