Ocena kierowcy - Mazda Xedos 9

vince25@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 16V 107KM 79kW
Rok produkcji 1997
Mazda Xedos 9 1.6 16V 107KM 79kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Po roku od zakupu i przejechaniu 20 tys. km nadal mi się podoba i nie mam zamiaru go zmieniać...
Silnik : Dymi na niebiesko 10-20 s po uruchomieniu na zimnym silniku + zużycie oleju rzędu 1l/3000km. Znana przypadłość tego modelu i innych Mazd. Zalecam sprawdzenie przy zakupie pod tym kątem.
Auto dla lubiących się wyróżniać i szukających auta niezawodnego, wygodnego. o lekko sportowym zacięciu i pięknej sylwetce, która nigdy się nie zestarzeje.
Silnik 1,6 dobrze radzi sobie z tym autem. Nie jeździłem wersją z silnikiem 2.0, więc nie mam porównania, ale do spokojnej jazdy powinien każdemu wystarczyć. Powyżej 3,5 tys. obrotów wyraźnie ożywa. Polecam filmik: http://youtube.com/watch?v=m6IAQWGTDic Jak widać nie jest źle :) No i ten cholernie miły dla ucha dźwięk...
W porządku. Czasem przy załączaniu 1-ki i wstecznego na postoju lubi się zaciąć, ale ponowne wysprzęglenie zawsze pomaga.
Rewelacja! Auto jest niskie, więc trzyma się drogi jak przyklejone. Idealne połączenie komfortu i bezpieczeństwa. Świetne wspomaganie układu kierowniczego.
Do przodu super, dzięki nisko opadającej masce. Do tyłu trochę gorzej, ale nie ma tragedii. Można się przyzwyczaić.
Wszystko na swoim miejscu. Rewelacyjne fotele, jeszcze nigdy mnie w nim nie bolały plecy, nawet przy dłuższej jeździe. Bardzo przydatny podłokietnik z przodu i z tyłu + regulacja wysokości fotela kierowcy. Świetne wyposażenie - pełna elektryka.
Duże i mocno pochylone szyby przednia i tylna powodują, że wnętrze mocno się nagrzewa w słoneczne dni. Polecam wersję z klimą. Ogrzewanie ok.
Osobom powyżej 180 cm może być trochę ciasno z tyłu. Z przodu miejsca starczy dla każdego. Spory bagażnik.
Rewelacja! Przy zamkniętych szybach i szyberdachu słychać jedynie cichy szum. Powyżej 4 tys. obrotów dochodzi przyjemny dla ucha dźwięk silnika. Nie mogłoby być lepiej :)
Może mój egzemplarz ma jakiś problem, ale w mieście pali moim zdaniem za dużo: ok. 10 l/100km przy spokojnej jeździe. Z drugiej strony auto ma 107 koni, więc trzeba je czymś "nakarmić". W trasie przy 100-130 km/h ok. 7 l/100km, więc super.
Pokażcie mi drugie auto z takim wyposażeniem, tak niezawodne i oferujące taki komfort jazdy za taką cenę. A do tego po prostu piękne :) Moim zdaniem nie ma takiego...
Jakie drobiazgi ????? Nic mi o tym nie wiadomo :))))
Nie zanotowano :) Trzeba tylko pilnować wymiany oleju, filtrów, rozrządu itp. Auto odwdzięczy się niezawodną, bezstresową jazdą. Usterkę, o której piszę dalej, auto już miało kiedy je kupowałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 107KM 79kW [l/100km]

8,7