Ocena kierowcy - Mazda Xedos 9

Sylwek, 17 lat temu
Silnik 1.6 16V 107KM 79kW
Rok produkcji 2000
Mazda Xedos 9 1.6 16V 107KM 79kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Mam Madzie xedos o jakiej marzyłem . Szukałem jej wiele lat ale wreszcie ją zdobyłem . Jest to jeden z ostatnich xedosów jakie zeszły z taśm produkcyjnych początek 2000 roku . Dla mnie liczy się funkcjonalność i niezawodność i mysle że po 90 tyś km moja Madzia ma mi jeszcze dużo do zaoferowania :) Myśle że to będzie piękny związek ;)
Silnik cichutki , bez włączonych nawiewów w środku go nie słychać . Bardzo zabany i dość mocny 107 . Mam ją od 2 tygodni i jeszcze nie jeżdziłem więcej niż 160km/h .
Biegi wchodzą bezproblemowo jak w moim wcześniejszym samochodzie toyocie avensis z 1999 TD . Czasami problem ze wstecznym . Niestety Madzia już tak ma ale każda kobieta ma swoje wady i zalety ktore należy zaakceptować .
Madzia posiada sportowe zawieszenie , sportowe koła 205/40/16 z pięknymi felgami i wyłapuje nasze nierówności na drogach . Na dobrej drodze prowadzi się pięknie . Porównując do avensisa jest nieco gorzej zbyt twardo . W prowadzeniu porównywalnie .
Wcześniej miałem kombi więc tutaj jest dużo lepiej z tyłem .
Super
Doskonała klima i nawiewy , lepsze od avensisa który strasznie mi parował .
W kombi mogłem zapakować całą rodzinkę . W Madzi z przodu jest ok . Z tyłu mogą mieć problemy osoby powyżej 185 . Chociaż ja mam 176 i mocno dosunięty fotel dlatego mój znajomy który ma 190 nie narzekal a nawet się zdziwił z przestronności wnętrza . Jednak do kombi jej brakuje .
Znakomite nic nie szumi , nie trzeszczy , silniczek cichutki jakby go nie było , nie to co w dislu . Powyżej 160km/h jeszcze nie jechałem więc nie mogę się wypowiedzieć jak jest przy większych prędkościach .
Jak narazie w mieście 6,5l-7l na 100km na trasie przy prędkoci 110 6l-5,5l a przy 160 km/h 7l-7.5l .Pewnie jak przycisne do maksymalnych obrotów to będzie palila z 8l-9l Ale tego nie mam zamiaru robic mojej Madzi .
Moja madzia kosztowała mnie 25 tysięcy złotych , myśle że to odpowiednia cena za samochód moich marzeń z małym przebiegiem i najlepszym rocznikiem jaki może mieć . Nic dodać nic ująć tylko jeżdzić .
Nie mam zdania jak narazie .
Też nie mogę się wypowiedzieć . Jestem 2 właścicielem mam książkę serwisową z pełną dokumentacją i jak narazie nic nie było wymieniane . Wymienie najważniejsze części eksploatacyjne i w droge .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 107KM 79kW [l/100km]

6,8