Ocena kierowcy - Mazda Xedos 9

Rok produkcji 1994
Mazda Xedos 9 2.0 V6 140KM 103kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Wygląd
Silnik : pali olej
Zawieszenie : częste naprawy przy jeździe na polskich drogach
Swietny wygląd jak na samochód produkowany od 1993 :) Moim zdaniem wygląd nieporównywalny do konkurencji z tych lat. Nie polecam 2L V6 xedos9.
Wersja silnika 2.0 V6 w Xedos9 Mazdzie się nie udała. Starsze silniki lubią palić olej i to grubo ponad litr/1000km. Miałem wymianę silnika i oba palily olej jak smok. Prawdopodobną przyczyną zwiększonego zużycia oleju są uszczelki zaworów. Co do osiągów może być.
manualna może być, ale bez rewelacji.
Wystarczającą miękkie i ciche zawieszenie, ale drogie przy naprawie. Pewne części tylko oryginał. Bardzo dobre i wytrzymałe amortyzatory. Kupiłem autko z ok 190000 przebiegu, amortyzatory nie były nowe, przejechałem ponad 100000km i przy teście amortyzatorów wypadły świetnie.
Przyciski komputera pokładowego są za daleko. Reszta wszystko na miejscu.
Dobrze podtrzymuje ustawioną temperaturę. Klima ostatnio się zepsułą. Nie analizowałem przyczyny, bo wiedziałem że niedługo sprzedam.
Mam 190cm wzrostu i to autko jest trochę za niskie dla mnie. Z tyłu z miejscem nie jest rewelacyjnie jeżeli z przodu siędzą dwie wysokie osoby.
Na początku wydawało mi się że jest bardzo ciche, ale pod koniec użytkowania słyszałem silnik na wolnych obrotach. Ale muszę to auto pochwalić za akustykę. Dobre głośniki na tył z wzmacniaczem i żadnych subwooferów nie trzeba.
Auto potrafi palić w granicach 10l/100km w mieście przy lekkiej nodze. Ale normalnie jest to ok 11L w mieście. W trasie 8 do 9, w zależności od trasy i szybkości.
Nie jest to drogie w zakupie auto, ale może być drogie w utrzymaniu jeżeli poprzedni właściciel niedbał o auto.
trochę tego było, np przyciski klimy się psują, mocowanie świateł przeciwmgielnych
Wymiana silnika.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 V6 140KM 103kW [l/100km]