Ocena kierowcy - Mazda Xedos 9

molsienowa123, 7 lat temu
Silnik 2.0 V6 140KM 103kW
Rok produkcji 1997
Mazda Xedos 9 2.0 V6 140KM 103kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczna, 9,5 sekundy do setki na benzynce w dwie osoby. Prawie nie słychać tego silnika, ale czuć pod nogą. Mi nie potrzeba nic więcej. A jak mi się znudzi 2.0 to kupię po lifcie xedos 2.5 z automatem.
Karoseria : rdza
Genialne auto, za całokształt polecam z całego serca
Bardzo dobry i dynamiczny. Mimo mniejszej mocy na papierku, wali na głowę niektóre konkurencyjne bryki z podaną większą mocą, a tą samą wagą
Bardzo elastyczna, nic się nie dzieje z nią mechanicznie
Sztywne zawieszenie, niekoniecznie na polskie drogi. Mam to szczęście, że dużo jeżdżę też po pięknych górzystych i niemieckich. Generalnie prowadzi się genialnie ten samochód, a w zakręty wchodzi jak szynobus.
Gabarty tego auta są dość spore, a szyby dość małe. Ponadczasowy wygląd, ale widoczność nie jest znakomita. Jest na dobrym poziomie.
Szybko zaczyna grzać, jedyne do czego się przyczepiam w tym punkcie to dość drastyczna regulacja obrotów wiatraka oraz fakt, że nie można dać nawiewu na wszystkie kanały wylotowe w samochodzie.
Jak na klasę samochodu to mała. Ale to jest standard w tej klasie samochodów. W BMW e39 jest jeszcze ciaśniej, a to ta sama półka. Generalnie nie brakuje, ale mogłoby być więcej. Ogólnie wnętrze odbieram jako bardzo przestronne.
Na dobrej autostradzie przy 180km/h można sobie spokojnie gadać bez krzyczenia słuchając po cichu muzyczki przy okazji. Generalnie czuć luksus. Natomiast przy betonówce już nie jest tak wesoło i optymalna prędkość do hałasu to 150km/h
Jeżdżę tylko na gazie, nic się nie dzieje z silnikiem. Spalanie 11- 14 LPG. Nigdy nie wyszedłem poza te granice. Lubię przycisnąć, bo V6 kusi, ale przy bardzo agresywnej jeździe nie przekroczyła mi nigdy 14L, natomiast przy bardzo powolnej jeździe nigdy nie zszedłem poniżej 11 LPG. Części są w miarę tanie. No, ale i tak nic tam się za bardzo nie psuje samo z siebie. Raczej na własną rękę większość.
Czarujące auto, pięknie wykonane, pasuje do muzyki klasycznej i fontanny przed pałacykiem. Rewelacja jak za te pieniądze.
Łożysko raz wymieniane, centralny zamek, poza tym rdza... Ale też nie wszędzie
Nie ma czegoś takiego jak się dba. Auto jest bardzo dobrze zrobione i nawet jak ktoś nie lubi dbać to pojeździ dość długo nim uklęknie całkiem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 V6 140KM 103kW [l/100km]

12,0