Ocena kierowcy - Mazda Xedos 9

Carlos mkarel@o2.pl, 19 lat temu
Silnik 2.0 V6 160KM 118kW
Rok produkcji 1993
Mazda Xedos 9 2.0 V6 160KM 118kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Autko super! bezawaryjne. daje dużo radości z jazdy! nie pali za wiele a silnik jest CUDOWNY! Teraz jak wsiadam do 4-cylindrowca to mam wrażenie, że się trzęsie jak by coś się popsuło. nie wiem jak z automatem, ale podobno dobrze się sprawuje automat w tym autku.. tylko że ma 4 przełożenia..
Silnik sprawuje się Super! Jest elastyczny, cichy i daje dużo radości z jazdy (2.0 V6)
Skrzynia pracuje ok.. ale mogło by być lepiej. W niskich temperaturach na początku ciężko chodzi.
Bardzo wygodne autko.. nie mam nic do zarzucenia zawieszeniu. ale na sportową jazdę może być trochę za miekkie.
lusterka zewnętrzne... są za małe i powiększają.. jest to nie wygodne... mało w nich widać.. przy najbliższej okazji zmienie szkła na normalne.. co do widoczności to wszystko ok, tylko, że jestem bardzo wysoki i jak stane za blisko to nie widze świateł, bo mi sufit zasłania.. :o) (chyba, że stane b. blisko i patrze przez szyberdach..)
Ogrzewanie wydajne (ale silnik się długo nagrzewa), i wydajna klima.. tylko szkoda, że manualna a nie automat.. ale szybko się to opanuje i potem nie mam problemu!
Dla kierowcy i pasażera super wygoda, dużo miejsca.. z tyłu.. no cóż nikogo tam nie woże, ale jak ktoś jedzie na tylnej kanapie to nie zazdroszcze.. (zwłaszcza jak z przodu siedzą wysokie osoby) wystarczająco miejsca dla np. dzieci. dorosłym będzie ciasno.
wyciszenie wnętrza jest doskonałe! nic nie słychać silnik słyszalny dopiero w górnych partiach obrotów, ale wtedy ma miły dla ucha pomruk. Poziom hałasu we wnętrzu zależy też od opon.. (na zimówkach zauważalnie głośniej)
Jak na taki silnik (2.0 V6) to spalanie nie jest jakieś strasznie wysokie.. ale przy agresywnej jeździe (zwłaszcza w mieście) potrafi "połknąć" duuuże ilości paliwa.. W mieście spalanie duże na trasie zadowalające! ceny przeglądów nie są niskie, ale nie są też wysokie. Naprawy wychodzą tanio (np. Pompa wody ok. 150 zł). Części blacharskie z tego co się orientuję są drogie!
Auto warte swej ceny!
nic się nie dzieje.. tylko pompa wody... podobno w mazdach o przebiegu pow. 150 tys. km należało by zastanowić się nad wymianą pompy wodnej, bo to jest ich słaby punkt (ale nie wychodzi za drogo). Też uciążliwą rzeczą jest rura doprowadzająca powietrze do kolektora (za przepływomierzem), jest gumowa (z wiekiem parcieje) i jak pęknie to można w nią wepchać kawałek butelki (po 1l. Coli) i zakleić taśmą izolacyjną i jeżdzi! Potem można poszukać używanej, bo nowa jest droga (kawałek gumy w serwisie ok 420 zł).
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 V6 160KM 118kW [l/100km]