Ocena kierowcy - Mazda Xedos 9

mazderofsaundblazder, 13 lat temu
Rok produkcji 1998
Mazda Xedos 9 2.5 164KM 121kW 1993-2002 - Oceń swoje auto
Kupiłem ten samochód ze względu na mocny silnik, wielkość samochodu, trwałość i wygląd. I nie zawiodłem się. Silnik świetny, wielkość cały czas taka sama, wszystko działa, a wygląda ślicznie.
Świetny silnik. Najlepiej spisuje się w trasie. W korkach trochę się męczy i chciałby się gdzieś wyrwać :)
Jak na usportowioną limuzynę zmiana biegów przebiega opornie. W serwisie powiedzieli, że nowe Mazdy też tak mają...
Bardziej \'wygodny\' niż \'sportowy\'. Nie dostrzega niuansów na drodze i \'zapomina\' czasem zareagować na drobny ruch kierownicą.
Krągłości karoserii są śliczne, ale przez to łatwo jest zapomnieć gdzie naprawdę samochód się kończy. Tylna szyba za mała, za pozioma i bez wycieraczki. Mało widać, a w deszczu nic nie widać.
Wszystko w porządku, ale bez rewelacji. Wszelkie guziczki i pokrętła są fabrycznie niepodświetlone. Fotele skonstruowane chyba na rynek azjatycki i moja osoba nie jest do końca z nimi kompatybilna :)
Klimatronik i wszystko jasne.
Przestrzeni jest wystarczająco dużo dla wszystkich z przodu i z tyłu. Niemniej po samochodzie tej klasy spodziewałbym się nieco większego wnętrza.
Spalanie 13-14 l/100km. Gdy wciskam pedał gazu czuję jak w baku tworzą się wiry i mam wrażenie, że widzę ruch w dół wskaźnika paliwa. Ceny części oryginalnych z kosmosu, ale jak na razie nic się nie popsuło...
Jak sobie pomyślę, że tyle kosztuje 7-8 letni kompakt, to nigdy bym się nie zamienił na nic innego za tę cenę.
12 lat i wszystko funkcjonuje bez zarzutu - cała elektryka, klimatyzacja, wyposażenie wnętrza.
Przez 9 miesięcy użytkowania zdarzyła się jedna poważniejsza usterka - uszkodzenie fragmentu hydraulicznego sprzęgła - udało mi się dojechać na dwójce do ASO i naprawić układ w ciągu dwóch godzin za niecałe 250zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 164KM 121kW [l/100km]

13,3