Ocena kierowcy - Mazda Xedos 9

Krzychu, 6 lat temu
Rok produkcji 2001
Mazda Xedos 9 2.5 164KM 121kW 1993-2002 - Oceń swoje auto
Mazda Xedos to znakomity samochód. Świetnie się nim jeździ dużo daje frajdy i przyjemności z jazdy. Duży wygodny samochód. Ma u mnie dożywocie - ciężko byłoby mi znaleźć następcę za te pieniądze. Ja mam Xeda poliftowego i jedyne co bym zmienił do skrzynie na manualną. Ja osobiście polecam Xedosa - oczywiście niezajeżdżonego. W tym samochodzie przebieg się nie liczy ( i tak ogrom w aut jeżdżących po naszych drogach ma przebieg podany w netto :) ) - najważniejsze by był w dobry stanie. Jeśli chodzi o rdzę to nie mam z nią kłopotów - progi, nadkola, podłoga - wszystko jest bez rdzy. Znakomity samochód
Na postoju cisza, dobrze się zrywa (choć skrzynia zamula - automat). Oczywiście w miarę jedzenia apetyt rośnie - ale w standardzie jest ok. Nic tylko lać olej, u mnie śmiga na 5W40
Jest to mój pierwszy automat i nie jest źle. Choć wydaje mi się, że skrzynia zamula Xeda. Nie byłem przekonany do automatów i dalej nie jestem, więc kiedyś będzie konwersja na manual. Tak czy inaczej skrzynię oceniam dobrze
Jak dla mnie znakomity - jak każda Mazda, którą posiadałem. Świetnie trzyma się drogi i na zakrętach
Widoczność ok. Do tyłu jak to w sedanach :) Czujniki są do pomocy
Wszystko na swoim miejscu z ciekawym designem deski rozdzielczej - coś innego niż w standardowych deskach innych marek.
Grzeje znakomicie, szybko się nagrzewa. Latem klima wydajna i chłodzi tak jak trzeba
Samochód ogromny, dużo miejsca i swobody w każdej przestrzeni.
Pewnie można co nieco poprawić, ale jest dobrze. Można spokojnie rozmawiać przy wyższych prędkościach.
Z dostępnością niektórych części są problemy. Jeśli chodzi o koszty utrzymania to najdrożej wypada zawieszenie - wielowahacz kosztować musi. A tak poza tym tragedii nie ma, Xed nie psuje się, więc i na części nie idzie dużo.
Rewelacja - mało jest aut, które dają tyle komfortu, przestrzeni i frajdy za tak niskie pieniądze. Oczywiście jak nie kupimy zajechanego egzemplarza... Przebieg się nie liczy
Jedynie z drobnych usterek to automatycznie składana antena (często wystarczy przeczyścić i uważać zimą) oraz składane lusterko
Nic a nic - stara dobra Mazda - nigdy mnie nie zawiodła. Japoniec starej daty, więc jak masz dobry egzemplarz i dbasz o niego to dostarczy Ci dużo frajdy i zadowolenia

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 164KM 121kW [l/100km]

11,8