Ocena kierowcy - Mercedes CLC

Ernest Galski, 3 lata temu
Silnik 1.8 (180 Kompressor) 143KM 105kW
Rok produkcji 2008
Mercedes CLC 1.8 (180 Kompressor) 143KM 105kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Przyzwoicie przyspiesza, bezawaryjny, kompresor bezkonkurencyjny porównują do turbo.
Układ hamulcowy : Mogło być trochę lepsze dla tego co lubi szybką jazdę.
To dobry,udany samochód i prawdopodobnie zostanę z nim do końca życia.
To jest mój drugi identyczny egzemplarz. Pierwszy został skasowany nie z mojej winy. Ten też spisuje się znakomicie i bezawaryjnie. Jedyny minus to utrudniony widok prze tylną szybę ale to przecież cupe. Silnik to duża kultura pracy, skrzynia podobnie, a układ jezdny to najwyższa półka.Jestem już stary i jeździłem wieloma samochodami maluch 3 szt, renault clio, megane 5 szt. a nawet porsche cayenne (bardzo awaryjny i drogi w naprawie) i na sam koniec dopasowałem wreszcie samochód do siebie.
W porządku bo biegi wchodzą bezproblemowo. Dla poczatkujacego trudno się przyzwyczaić do wkładania biegu wstecznego.
Trzyma się drogi jak przylepiony, szczególnie na zakrętach przy dużej prędkości. Jest wystarczająco sztywny aby pokonywać ostre zakręty.zawieszenie zasłużyło na 5 gwiazdek.
Ponadczasowy design.Jeszcze długo będą się przechodnie oglądali jak będzie jeździł po drogach. Jego sylwetka to połączenie drapieżnego lamparta przygotowującego się do skoku a pięknej dziewoi spacerującej plażą w zwiewnej sukni i różą w ręku. Prędko nikt piękniejszej karoserii nie wymyśli. To wiem na pewno
Tak jak pisałem wcześniej tylna szyba ogranicza widoczność ale od czego bajery i montaż kamery cofania.Teraz ten problem mnie nie dotyczy. z przodu i z boku jest wszystko ok
No cóż cztery gwiazdki bez komentarza
Silnik trochę słychać przy większej prędkości i dlatego tylko 4 gwiazdki
Teraz kierowcy i pasażerowie chcą mieć dużo miejsca ale co wymagać od małego kompaktowego wozu?
Mogłoby być lepsze a jest nie najgorsze.
Tego typu samochód jest na pewno prestiżowy. Koszty utrzymania prócz benzyny nie są drogie biorąc pod uwagę jego bezawaryjność. Da się wytrzymać
Za te pieniądze zrobili dobry samochód i producent zasłużył na maksymalną ocenę
Odpukać ale po pokonaniu 80 tys pierwszym i 130 tys drugim clc nie miałem poważnej awarii (raz nawaliła wycieraczka) Pięć gwiazdek to zasłużona ocena.
Przez ponad 200 tys kilometrów nawaliła tylko wycieraczka.Może być tylko najwyższa ocena

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 (180 Kompressor) 143KM 105kW [l/100km]

9,3