Ocena kierowcy - Mercedes CLK W208 Coupe C208

Medyk, 14 lat temu
Rok produkcji 1998
Mercedes CLK W208 Coupe C208 2.0 136KM 100kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Nie mam zadnych zatrzezen co do kultury pracy silnika,na swiatlach czasami mam wrazenie,ze zgasl. Powyzej 150ciu robi sie glosno,ale tez tragedji nie ma. Pomimo tego,ze ma tylko 136 koni daje rade wyprzedzic kolumny wleczacych sie samochodow,mierzylem nawet ostatnio czas pomiedzy 80,a 120 na godzine. Jechalo nas dwoch,kazdy po 90kg a wynik jak w Dislu. Np Audi A4. 7,7 sekundy. Ten samochod az sie prosi o ciezka noge...:) Cociaz ja staram sie jezdzic lagodnie i nie niszczyc swojego Mesia.
Zadnych zastrzezen.
Uklad jezdny troszke za miekki jak na sportowe autko,ale mysle,ze Koncern Mercedesa stawial tu bardziej na konfort. Przy ostrym chamowaniu utko nurkuje,ale minimalnie.
Widocznosc do przodu swietna,mam 185cm wzrostu i nie mam zadnych problemow by zajac wygodna pozycje tak aby widziec doskonale co sie dzieje z przodu i po bokach. Troszke gorzej jest do tylu,ale to przez ten piekny wystajacy tyleczek. Trzeba wyczuc autko i bedzie ok.
W przeciagu dwuch minutek robi sie goraco,naprawde goraco,a jesli chcesz to powiewa chlodnym wiaterkiem. Doskonala listwa pod przednia szyba,rozciagnieta po calej dlugosci,para w przeciagu sekundy znika z szyby. Do tego wentylacja bardzo cichutko chodzi.
Przestrzen dla kierowcy i pasarzera z boku jest rewelacyjna jak na sportowy samochod,ale z tylu rownierz jest dosc miejsca dla dwoch osob,z tylu jezdzi zawsze moj brat ktory ma 184 wzrostu i mowi,ze mu tam bardzo wygobnie. Nawet po przejechaniu 300km nie narzekal...;)
Autko bardzo ciche,nic nie stuka nic nie puka,dopiero po przekroczeniu 150ciu lekko glosno,ale to przez te bezramowe szyby.
Miasto 10, trasa 8. Jak na takie wygody to nie mozna narzekac.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 136KM 100kW [l/100km]

11,5