Ocena kierowcy - Mercedes CLK W208 Coupe C208

arot77, 13 lat temu
Rok produkcji 1999
Mercedes CLK W208 Coupe C208 2.0 136KM 100kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Inne : kształt, wygląd sylwetka profil uwielbiam go myć i woskować :)hihi wiem co pomyślicie ale jest suuper. A dlaczego bym go jeszcze raz nie kupił, bo gwiazda niestety przyciąga wandali :(
Karoseria : rdza na progach, przy zamku i od spodu
Przeniesienie napędu : tylny most szum
Inne : przełaczniki
samochód świetnie się prezentujący, nietuzinkowy, mający ciekawy kształt. Po prostu mi się podoba.
bardzo lubię silniki, które mają dostępną moc w pełnym zakresie. Tu nie trzeba wejść powyżej 3tys obr by samochód się budził.
tu zawiedziony po 150tys luz na lewarku i dosyć słaba precyzja.
niestety szum tylnego mostu, reszta ok twardy lecz nasze polskie dziurawe drogi pokonuje bez kłopotu, pewny w prowadzeniu nawet przy większych prędkościach, raczej nie podatny na boczne podmuchy wiatru. jest ok
Z przodu mała szyba, że na światłach górne sygnalizatory trudno dojrzeć(urok tamtych czasów, dziś robi się szyby aż na środek dachu.) do tyłu widoczności prawie brak(tył bardzo wysoki),lusterka małe ale dostateczna widoczność.
cóż mam wersje bez regulowanej kierownicy i zmuszony jestem do siedzenia bliżej kierownicy niżbym chciał. Pedał hamulca ręcznego za blisko sprzęgła zimą jak miałem większe buty kłopot z odkładaniem nogi na bok.o wchodzeniu do tyłu nie wspomnę ale to nie jest ważne w tym autku. fotele dobrze trzymią w zakrętach, jedynie szkoda ze w standardzie nie było podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, bajer a pomaga w długich trasach. Za to schowki ok. radio na swoim miejscu przełączniki przekaźniki w zasięgu reki. Jedynie szkoda braku wyłączenia świateł z automatu.
o tu byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, dosłownie w mgnieniu oka działa wentylacja i ciepłe ogrzewanie
to jest małe coupe choć długie to jednak wąskie i jak na tę klasę nie ma dużo miejsca, jednak narzekać nie można. Nawet na tylnich siedzeniach jest w miarę wygodnie za sprawą dobrze wyprofilowanych siedzeń.
Słychać ulice i wszystko na co najeżdżamy, dochodzi do nas szum powietrza przy większych prędkościach i szum opon, u mnie dodatkowo szum tylnego mostu. zaskakująco za to dobrze wyciszony jest silnik.
tu akurat nie mogę się wypowiedzieć, jeszcze niewiele naprawiałem.
chyba jakościowo przewyższa cenę za jaką można go obecnie nabyć.
jedynie co mi się zepsuło to przełącznik recyrkulacji powietrza (tz. zamknięty obieg)
Szum tylego mostu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 136KM 100kW [l/100km]