Ocena kierowcy - Mercedes CLK W208 Coupe C208

Looye, 8 lat temu
Rok produkcji 1999
Mercedes CLK W208 Coupe C208 2.0 136KM 100kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko mnie zaskoczyło pozytywnie.
Układ elektryczny : żarówki
Karoseria : rdza
Niezawodne i bardzo ładne auto. Jedyny minus to rdza i relatywnie słaby, ale bezawaryjny silnik i automatyczna skrzynia.
Prosty, bez kompressora, niezawodny. Niestety w połączeniu z automatem zamula auto. Nie ma co startować na światłach z innymi.
Mój mechanik od skrzyń automatycznym mówi, że to jedna z najlepszych skrzyń w historii motoryzacji. Bezawaryjna - co nie oznacza, że bezobsługowa.
Na początku musiałem zrobić poduszki w tylnych sankach bo auto trochę latało po drodze. Miałem jakieś obniżone zawieszenie o 2cm - lepiej przez to wyglądał.
Jak na coupe - bardzo komfortowe auto. Wygodne siedzenia i łatwy dostęp do wszystkiego.
Wszystko pod ręką.
Działała jak należy - bez uwag.
Nie oceniam w punktu widzenia 4. os. rodziny, bo nie do tego jest to auto przeznaczone, chociaż i tak ze dwa razy nad morze jechaliśmy nim i bagażnik pomieścił wszystko co trzeba. Podsumowując - dla 2 osób rewelacja, ale z tyłu i tak bezproblemowo nawet jak dla stukilogramowego chłopa i 182cm wzrostu. Szkoda, że fotela pasażera nie szło położyć bardziej płasko.
Dobrze wyciszone auto nawet przy dużych prędkościach.
Auto bezawaryjne. Poza początkowymi inwestycjami w poduszki tylnego wózka nic się nie działo. Zrobiłem nim ponad 50 000 km, a kupiłem gdy miał 214 000 km. Przy 170 - 180 km/h palił 16 LPG / 100, przeciętnie wychodziło jakieś 12 LPG / 100 km
Piękne i niezawodne coupe za przyzwoite pieniądze.
Tylko materiały eksploatacyjne i żarówki wszelakie.
NIC (no chyba, że rdzę zaliczymy tu... )

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 136KM 100kW [l/100km]

12,2