Ocena kierowcy - Mercedes CLK W208 Coupe C208

pavelkaplan@hotmail.com, 14 lat temu
Silnik 2.0 16V Kompressor 192KM 141kW
Rok produkcji 1998
Mercedes CLK W208 Coupe C208 2.0 16V Kompressor 192KM 141kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : hamulce kosa, o mało co nie dostałem skręto szyji gdy raz byłem zmuszony chamować awaryjne ze 150, stanął dosłownie w miejscu.
Silnik : Uszczelka pod głowicą, powód zużycie
Jest to auto które dysponuje wystarczającą ilością mocy do sprawnego poruszania się po kraju, łączy cechy sportowego wozu z wygodą oraz możliwością pokonania długiej trasy bez zmęczenia i zabraniem bagaży, idealne zarówno na co dzień jak i na długie podróże służbowe czy dalekie wakacyjne wypady
Silnik pracuje cicho i równo, 270 Nm momentu robi swoje i auto przyśpiesza sprawnie juz od 2 tyś obrotów( tak to nie jest diesel) choć moc czuć dopiero od 3 tyś :):)
Wszystko ok poza szarpaniem przy redukcji na dwójkę, często wolę zredukować do trójki.
Można się nim pobawić na zakrętach, ale nie jest to łatwe, świetne zawieszenie czyni to auto naprawdę wygodnym, ale niestety mniej sportowym, bardzo wygodny po mieście i na długie trasy :)
To prawdziwe coupe więc jak na auto tej klasy przystało nie wiadomo gdzie kończy się tył, jazda tym samochodem jest \"właściwa\" gdy fotel kierowcy ustawiony jest w najniższej pozycji, więc nie widzać nawet znaczka merca. Mi to nie przeszkadza, choć usłyszałem kilka opinii, że ten samochód jest żle zrobiony, że nic nie widać itp. jak mówią złej baletnicy przeszkadza nawet rąbek od spódnicy.
Nic dodać, nic ująć, ideał.
bez zarzutów
z przodu świetnie, tył tylko dla osób do 175, wyższe nie mają zbyt dobrze
jest dobrze choć przy dużych prędkościach szumi przy szybach od około 160, choć w atach w tym wieku i tak nie ma co narzekać
niskie spalanie, niezawodny, uszczelka pod głowicą plus remont 2200 PLN i to by było na tyle, a no i ostatnio żarówkę zmieniałem od świateł mijania 11 PLN
Troszkę mnie kosztował jak na ten rok (98) ale warto było
wspomniana żarówka.